Jak obstawiać?

Artykuł ten poświęcony jest osobom, które nigdy wcześniej nie miały styczności z internetowymi bukmacherami. Postaramy się krok po kroku wytłumaczyć jak w takim przypadku złożyć swój pierwszy zakład. W porównaniu z naziemnymi ?bukami? obstawianie przez Internet jest dużo prostsze, wygodniejsze i dostępne 24h na dobę.

Krok 1 ? wybór i rejestracja

Na wstępie każdy stoi przed pytaniem: Który bukmacher spełni wszystkie moje oczekiwania? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie pod tym linkiem. Gdy już wybierzemy naszą idealną firmę to następnym krokiem jest przejście na oficjalną stronę i utworzenie konta poprzez formularz rejestracyjny. Opis całego procesu odbędzie się na przykładzie Bet365.

W pierwszym oknie jesteśmy proszeni o wybranie języka strony. Następnie, aby się zarejestrować należy kliknąć w ?Rejestracja? w prawym górnym rogu (pod menu logowania).

 


 
Tym samym otworzy się nowe okno z formularzem.
 

 

Na pierwszej stronie wypełniamy dane osobowe oraz dane konta. Oczywiście miejsce nieoznaczone gwiazdką nie są wymagane. Dodatkowo po zaznaczeniu jakiegokolwiek pola pojawia się chmurka z opisem pomocnym przy jego uzupełnianiu. Bardzo ważnym punktem jest ?4-cyfrowy numer bezpieczeństwa?. Przydaje się on podczas kontaktowania się z obsługą klienta w sprawach związanych z kontem, więc zalecamy podobnie jak hasło, dobrze zapisać lub zapamiętać ten kod. Ostatnim wierszem w tym formularzu jest ?Bonus/Kod polecający?. Z reguły pozostawiamy to miejsce puste, ponieważ kod na bonus rejestracyjny dostaniemy w mailu powitalnym do wpisania w dowolnym czasie. Na koniec trzeba zaznaczyć kwadracik oznaczający akceptację regulaminu oraz potwierdzenie ukończenia 18 lat. Uwaga: Adresy typu: Migdałowa 12/55 zapisujemy np.: Migdałowa 12 m 55.

 


 

Po wciśnięciu przycisku ?Rejestracja? zostaniemy przeniesieni na stronę z potwierdzeniem rejestracji (w tym momencie otrzymamy maila powitalnego) oraz możliwością złożenia depozytu. Jeśli zdecydujemy się od razu na dokonanie wpłaty to zaczynamy od wyboru metody płatności (poniżej lista przykładowych metod wraz z limitami).

 


 

 

Kolejny krok to decyzja o walucie w jakiej stawiane będą zakłady. W zależności od wybranej metody depozytu odpowiednie pola będą wymagane uzupełnieniu. Na pewno powtarzać się będą miejsca z kwotą oraz hasłem do konta gracza. Jako że jesteśmy już posiadaczami konta to zawsze możemy ominąć dokonywanie wpłaty w tym momencie i zdecydować się na tą akcję w dowolnym, innym czasie.

Krok 2 ? Składanie pierwszego zakładu

Menu zakładów jest bardzo proste w użyciu. Na stronie głównej Bet365, po lewej stronie widnieje taki oto pasek z wszystkimi dostępnymi dziedzinami sportu, a także opcją ?Na żywo?.

 


 

Wybieramy dowolną kategorie np.: Piłka nożna. Następnie klikamy w interesującą nas ligę piłkarską np.: Najlepsze ligi europejskie (pod tym hasłem znajdziemy wszystkie najsilniejsze ligi włącznie z Ligą Mistrzów oraz Ligą Europejską) i pojawi się nam lista dostępnych meczów z kursami na wygraną gospodarzy, gości lub remisem. Oczywiście na tym nie kończą się opcje dotyczące danego spotkania. Po prawej stronie od kursów mamy ikonkę diagramu słupkowego (są to statystyki przydatne w analizie danego meczu) i liczby ze strzałką (liczba dodatkowych selekcji na spotkanie, która przenosi nas do całej oferty kursowej tego wydarzenia).

 


 

Dla przykładu decydujemy się na grę przeciwko Borussii w meczu LM przeciwko Szachtarowi. W tym wypadku klikamy w interesujący nas kurs, który zostaje dodany do kuponu po prawej stronie serwisu.

 


 

Teraz pozostaje jedynie wpisać stawkę i ?Postawić?. Tym ruchem definitywnie zawarliśmy zakład z naszym bukmacherem, który zostaje potwierdzony krótkim komunikatem w miejscu na nowy kupon, a można go dodatkowo sprawdzić w historii.

 


 

Taki zakład na pojedynczą selekcję zazwyczaj określa się jako ?singiel?. Jest to najprostszy sposób typowania. Istnieją jeszcze zakłady akumulowane, które składają się z co najmniej dwóch opcji, a także zakłady systemowe, które polegają na tworzeniu kilku kuponów z wybranych wcześniej zdarzeń w różnych kombinacjach.

Leave a Reply