Analiza: Asseco Resovia Rzeszów – Lotos Trefl Gdańsk

635816208623119583

Przed nami prawdziwy hit kolejki. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny z pierwszej czwórki ekip siatkarskiej PlusLigi. W Rzeszowie, czyli mieście Asseco Resovii wystąpi Lotos Trefl Gdańsk. Różnica między zespołami jest tak niewielka, że wynik tego spotkania może zaważyć o zmianie pozycji.

Lotos Trefl Gdańsk od początku sezonu trzyma się blisko ligowej czołówki. Cały czas nie jest jednak uznawany za drużynę, którą może naprawdę walczyć o finał PlusLigi. Niewątpliwie należy się jednak z nimi liczyć. Właśnie z szacunkiem do tego rywala będą musieli podejść zawodnicy Resovii, którą na starcie rozgrywek dominowała w lidze, a teraz spadła już kilka pozycji w dół.

TYPUJ WYGRANĄ LOTOSU W BET365 I ODBIERZ BONUS

SYTUACJA W TABELI

Lotos Trefl Gdańsk ma na swoim koncie 26 punktów i zajmuje trzecią pozycję, jedno oczko za PGE Skrą Bełchatów. Jak do tej pory Lotos Trefl i lider tabeli – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to jedyne ekipy w PlusLidze, którym udało się już wygrać dziesięć lub więcej spotkań w tym sezonie. ZAKSA ma na koncie 11 wygranych i jedną przegraną. Lotos ma 10 zwycięstw i dwie porażki.

Gdańszczanie nie zajmują drugiej, lecz trzecią pozycję ze względu na gorsze dokładne wyniki spotkań od Skry Bełchatów.

Asseco Resovia Rzeszów uzbierała do tej pory 24 oczka i jest tuż za Lotosem. Między zespołami jest jednak spora przepaść jeśli chodzi o wygrane mecze. Jak już wspomnieliśmy, gdańszczanie mają ich już 10, za to Resovia aż o trzy mniej.

W setach Trefl Gdańsk ma bilans 32-19, natomiast Asseco 30-21.

DOBRY POWRÓT RESOVII W NOWYM ROKU

Ostatni mecz Resovia rozgrywała z Effectorem Kielce. Rywale zespołu z Rzeszowa nie poddali się bez walki. Effector wygrał jeden set, jednak było to wszystko na co było stać tego dnia drużyną z Kielc. Szkoleniowiec Asseco Resovii wygraną swojej ekipy podsumowywał tak:

„To nie tak, że od razu zna się wynik, że przyporządkowuje się punkty i wszystko jest jasne. Na wszystko trzeba sobie zasłużyć. Trzeba zagrać, zdobyć pewność siebie po przerwie reprezentacyjnej. (…) Nasz poziom nie był najwyższy, ale wygraliśmy pewnie dwa pierwsze sety. Trzeci set Effector ukradł nam asami serwisowymi. Zaryzykowali i to się im opłaciło, bo słabo przyjmowaliśmy w tym fragmencie spotkania.” – komentował spotkanie trener Resovii – Andrzej Kowal.

PORÓWNANIE DRUŻYN

Wydawać by się mogło, że w następnym meczu to właśnie Asseco będzie wykorzystywało broń, którą ostatnio zostali pokonani w jednym secie z Effectorem Kielce, czyli asy serwisowe. W ich statystyce Resovia jest bowiem zdecydowanie lepsza od rywali. Problem jednak w tym, że Lotos to jedna z najlepiej przyjmujących zagrywki drużyn w lidze.

Różnica w tym względzie jest ogromna. Rzeszowianie odbierają piłki ze skutecznością 36% (35% wynosi ligowa średnia), natomiast Lotos przyjmuje na poziomie 43%!

W ataku minimalnie lepiej wypada Asseco, ale rywale są z kolei lepsi w bloku. Jak widać będzie to więc bardzo wyrównany pojedynek. Jeśli szukać gdzieś zwycięzcy, to prawie na pewno po pojedynku zakończonym wynikiem 3:2.

Bet365 typuje na ten mecz 1.40 na Resovię Rzeszów i 2.75 na Trefl Gdańsk.

Mój typ: Wygrana Lotosu Trefla Gdańsk.