Wielkie marki bukmacherskie wycofują się z Polski!

bet365 wycofał się z polskiParę lat temu rozgorzała debata na temat możliwości zamiany ustawy hazardowej, która zmniejszałaby ograniczenia naniesione na branżę bukmacherską w Polsce w ramach ostatniej rygorystycznej ustawy. Wydawało się, że prace rządu zaprowadzą nas w kierunku bardziej poukładanego, ale też bardziej liberalnego podejścia państwa wobec zakładów wzajemnych. Niestety, nowy dokument okazał się być jeszcze mniej pomocny dla międzynarodowych firm, których działalność (bez licencji) w „polskim internecie” już od startu kwietnia będzie uznawana za nielegalną, zaś strony internetowe będą blokowane. W związku z bieżącymi przeróbkami z naszego rynku wycofuje się ogrom światowej sławy marek bukmacherskich, jak bet365, Betfair, Oddsring, lub Betano… Na szczęście zakłady wzajemne nie znikną z polskiego rynku zupełnie.

Aktualna ustawa hazardowa autorstwa rządu Prawa i Sprawiedliwości formułuje sprawy przyznawania licencji zarówno lokalnym jak i międzynarodowym bukmacherom, ale zupełnie zabrania też pracy internetowej marek, które krajowej licencji nie będą mieć. Jak PiS zamierza przestrzegać prawo w internecie oraz jakie strony zewnętrznych bukmacherów będą oceniane, jako te skierowane (nieprzepisowo) do Polaków? Ta kwestia nie jest pewna. O ile wiadomo, iż ścigane strony będą zamykane poprzez polskich dostawców internetu, to dalej trudno zdefiniować, którzy bukmacherzy będą zamykani…

Zarejestruj konto w Fortuna i graj u legalnego bukmachera!

Mnóstwo firm poinformowało już swoich graczy o tym, iż wycofuje się z Polski. Są wśród nich choćby bet365, Betfair, Oddsring, Betano a także Rivalo, ComeOn, Pinnacle, albo 888sport. Bet365 w oświadczeniu na swojej stronie opisuje głośno o decyzji podjętej „ze względu na nadchodzące zmiany prawne”. Szansą dla fanów tych firm jest możliwość ich powrotu na polski rynek po wykupieniu krajowej licencji. Nie wygląda jednak na to, ażeby miało to nastąpić w czasie kilku najbliższych miesięcy…

Jednak polscy typerzy będą mogli korzystać z rodzimych firm bukmacherskich, które w pełni legalnie pracują na polskim rynku. Co więcej, swoje wejście „do gry” zakomunikował ponadto państwowy „Totalizator Sportowy”. Z prywatnych firm, u których cały czas będziecie mogli legalnie grać w internecie, macie do wyboru Fortunę, LVbet, Totolotek, Forbet, STS, Etoto oraz Milenium.

W internecie głośno jest jeszcze o scenariuszach niektórych zagranicznych firm, które rzekomo już zdecydowały się, że wykupią licencję ministerstwa i będą prezentować swoją ofertę dla naszych graczy. Wśród nich wymieniane są między innymi: Betclic, ExpektBet-at-home, TipBet oraz PZbet, za którego wkroczenie na rynek odpowiedzialny jest ComeOn.

Kiedy powyższe spółki zaczną legalnie działać w „polskim internecie”? Nie wiadomo. Niewiadomą jest również przyszłość marek, które zdecydowały wycofać się z Polski z końcem marca. Być może one także wrócą z propozycją dla polskich graczy, lecz początkowo dokładnie poobserwują rozwój tej nowej sytuacji prawnej.

Zarejestruj konto w Totolotek i graj u legalnego bukmachera!

Leave a Reply