KSW 39: Khalidov czy Mańkowski?

Przed nami najokazalsza gala MMA w Europie! Już 27. maja 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegra się gala KSW 39 Colosseum, na której obejrzymy najsłynniejsze gwiazdy rodzimego oraz europejskiego MMA. Będzie toteż niezapomniany wieczór – jak już podali do wiadomości twórcy padnie rekord sympatyków zebranych na trybunach – KSW Narodowy online zobaczy około 50 tysięcy miłośników MMA.

Nie tylko pod względem ilości sympatyków będzie to niedościgniona gala, ale też pod względem sportowym – aż w pięciu z jedenastu ustalonych walk stawką będzie mistrzowski pas organizacji KSW. Widzowie zebrani na stadionie jak również przed telewizorami już od początku gali muszą spodziewać się wielkich emocji – w pierwszej walce zawodniczki Ariana Lipski oraz Diana Belbita rywalizować będą o pas w randze do 67 kilogramów. Będzie to jedyna walka zawodniczek na gali, w pozostałych 10 walkach konkurować będą zawodnicy.

Gala KONFRONTACJI SZTUK WALKI 39 będzie przełomowa również pod drugim względem – w głównej rywalizacji gali rękawice skrzyżują dwaj mistrzowie Konfrontacji Sztuk Walki: Mamed Khalidov – Boryś Mańkowski na żywo stoczą bój, jaki da odpowiedź na zapytanie – który z tych dwóch wyrazistych wojowników jest najdoskonalszy! Z pewnością walka wieczoru będzie doskonałą okazją do typowania na swojego faworyta. Wedug jednego z bukmacherów Mamed Khalidov ma większe szanse na zwycięstwo – kurs na wielkiego mistrza KSW wynosi 1.34, na Borysa Mańkowskiego natomiast jest on znacznie wyższy i wynosi aż 3.00.

Jak zwykle entuzjaści MMA wyczekiwać będą zarówno na walkę z udziałem Mariusza Pudzianowskiego. Owym razem konkurentem dawnego strongmana będzie przeciwnik sprzed lat, właśnie w zmaganiach strongmanów – Tyberiusz Kowalczyk. Popularny „Tyberian” jak dotąd w formule MMA stoczył trzy wojny – każde kończyły się sukcesem Kowalczyka już w pierwotnych rundach. Konfrontacja Mariusz Pudzianowski – Tyberiusz Kowalczyk na żywo z pewnością będzie dla miłośników będących na obiekcie czymś atrakcyjnym i można czekać na superciężkie zderzenie dwóch gigantów.

Wielkim zafascynowaniem cieszyć się będzie również bitwa Fernando Rodrigues Jr. – Marcin Różalski na żywo to będzie niewyobrażalnie piękne starcie, w którym faworytem z pewnością będzie brazylijczyk. Rodrigues w niezwykłym stylu pobił na gali KSW 37 ówczesnego czempiona wagi ciężkiej Karola Bedorfa. Różal w tej wojnie nie będzie posiadał nic do stracenia a przypuszczalna wygrana awansuje go na szczyt wagi ciężkiej.

Następna bójka do jakiej zajdzie w Stolicy to konfrontacja z cyklu „freak fight’u”: Popek Monster – Robert Burneika na żywo z pewnością będzie dużym widowiskiem. Wojna prawdopodobnie nie będzie stać na gigantycznym stylu sportowym, natomiast z pewnością będzie owe wydarzenie jakiego wyczekują fani pod względem wspaniałego komercyjnego widowiska. Popek Monester Król Albanii – Hardkorowy Koksu online? Tylko na gali KSW Narodowy!

Ciąg dalszy ciężkich walk… następną potyczką jaką na gali KSW Colosseum na żywo będą mogli obserwować kibice będzie walka dwóch niezwykłych zawodników wagi ciężkiej. Poprzedniego już rekordzistę z niedawnym kandydatem. Karol Bedorf – Michał Kita online to będzie wielki hit, który przypuszczalnie wybierze reprezentanta, jaki w następnej swojej walce będzie walczyć o mistrzowski pas.

Obok wymienionych pojedynków obejrzymy pięć odrębnych, w których aż w trzech stawką będą mistrzowskie pasy. O pas wagi półciężkiej wojować będzie Tomasz Narkun z Marcinem Wójcikiem, Mateusz Gamrot po raz kolejny stanie w obronie mistrzowskiego tronu do 70 kilogramów, natomiast Marcin Wrzosek po raz pierwszy w karierze wypróbuje utrzymać pas rekordzisty wagi piórkowej.

Jednak to nie wszystko! Na ów powrót wyczekiwali wszyscy entuzjaści MMA w Polsce – do klatki wraca Łukasz Jurkowski. Oponentem krajowego zawodnika (ostatnio komentatora gal KONFRONTACJI SZTUK WALKI) będzie Rameau Sokoudjou, który dostatecznie świeżo zabiegał o mistrzowski pas z Tomaszem Narkunem. Wznawiający karierę po 6 latach przerwy „Juras” doświadcza więc kłopotliwego konkurenta a świadkowie mogą spodziewać się rewelacyjnie niezwykłej bitwy. Co więcej, na Stadionie Narodowym prywatny debiut w MMA zaliczy Damian Janikowski – narodowy zapaśnik, który w stylu klasycznym wygrał brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie, a również srebrne medale mistrzostw globu i mistrzostw Europy.

 

Pełna karta walk KSW 39: (stan na 17.04.2017)

Mamed Khalidov – Borys Mańkowski (catch weight)

Mariusz Pudzianowski – Tyberiusz Kowalczyk (-120kg)

Fernando ROdrigues Jr. vs Marcin Różalski (-120kg, walka o pas)

Popek Monster – Robert Burneika

Tomasz Narkun vs Marcin Wójcik (-93kg, walka o pas)

Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg)

Mateusz Gamrot vs Norman Parke (-70kg, walka o pas)

Łukasz Jurkowski vs Rameau Sokoudjou (-93kg)

Marcin Wrzosek vs Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas)

Damian Janikowski vs Julio Gallegos (-84kg)

Ariane Lipski vs Diana Belbita (-57kg, walka o pas)

 

Oficjalny trailer KSW 39: Colosseum

 

Tagged With :

Dodaj komentarz