Trzy walki o pasy i starcie Pudziana z Popkiem – KSW 37!

expekt_fotka
Karol Bedorf od trzech lat jest mistrzem świata federacji KSW w wadze ciężkiej. Tytuł ten zdobył w walce z legendą polskich sztuk walki, medalistą olimpijskim w judo Pawłem Nastulą. Od tego czasu wygrał czterokrotnie, pokonując Brazylijczyka Rollesa Gracie, wygrywając na punktu z Australijczykiem Peterem Grahamem, efektownie nokautując Michała Kitę, a także zwyciężając przed czasem Anglika Jamesa McSweeneya. Po raz kolejny ma bronić tytułu na gali KSW 37, na której walką wieczoru będzie niezwykle głośny pojedynek pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a Popkiem.

Rywalem Bedorfa będzie Brazylijczyk Fernando Rodrigues jr. Nie ma on na swoim koncie oszałamiających osiągnięć, jednak może okazać się całkiem groźny na co wskazuje procent walk jakie wygrał przed czasem. Zatem Polak będzie się musiał mieć na baczności. Ci którzy zdecydują się obejrzeć galę KSW live powinni być świadkami dość ciekawego wydarzenia, które dostarczy im niemałych emocji.

Czy niespodzianka, czyli zwycięstwo Brazylijczyka, jest możliwa? Jest, aczkolwiek nie wydaje się ona bardzo prawdopodobna. Bedorf jest o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem, natomiast Rodrigues jr. poniósł dwie porażki w tym jedną z Olli Thompsonem, z którym Polak uporał się w 2013 roku. Być może od tego czasu poprawił swoje umiejętności, jednak trudno uznać go za faworyta w tym starciu. Tym niemniej Bedorf w żadnym razie nie może zlekceważyć rywala.

To całkiem ciekawa walka, pomimo tego, że ma wyraźnie określonego faworyta. Ci którzy zdecydują się obejrzeć starcie Pudzianowski – Popek na żywo powinni rozważyć zerknięcie na walkę Bedorf – Rodrigues jr., gdyż zapowiada się interesujący pojedynek, podczas którego nie będzie brakować efektownych akcji i emocji.

 

Lista walk KSW 37:

Karol Bedorf vs Fernando Rodrigues Jr. (walka o pas, -120 kg)
Mariusz Pudzianowski vs Popek Monster (-120 kg)
Borys Mańkowski vs John Maguire (walka o pas, -77kg)
Artur Sowiński vs Marcin Wrzosek (walka o pas, -66kg)
Maciej Jewtuszko vs Yasubey Enomoto (-77kg)
Łukasz Chlewicki vs Mansour Barnaoui (-70 kg)
Marcin Wójcik vs Atanas Djambazov (-93kg)
Filip Wolański vs TBA (-66kg)
TBA vs TBA

Pudzian i Popek na konferencji prasowej KSW 37

Tagged With :

Dodaj komentarz