Analiza: Bayer Leverkusen – Borussia M’gladbach

5-2Borussia M’gladbach nie przeniosła sukcesu z Bundesligi do Ligi Mistrzów. Po wygranym meczu z Bayernem Monachium i przerwaniu ich zwycięskiej serii w lidze niemieckiej, przegrali z Manchesterem City 2:4. W sobotę z powrotem w Niemczech mogą jednak zatrzeć ślad po przegranej, wygrywając z Bayerem Leverkusen.

Bayer Leverkusen zajmuje ósmą pozycję w tabeli ligi niemieckiej. Po piętnastu pojedynkach drużyna ma na swoim koncie 21 punktów, czyli tylko o 5 mniej, od sobotnich rywali. Stawka w środku tabeli jest jednak tak ciasna, że te pięć punktów robi sporą różnicę jeśli chodzi o szczebelki drabinki.

TYPUJ W BET365 I ODBIERZ BONUS

Borussia M’gladbach z 26. oczkami jest już dużo wyżej, bo aż na trzecim miejscu, tuż za inną Borussią – Dortmund, i 14 punktów za Bayernem Monachium.

Ekipa z M’gladbach znalazła niedawno swój styl gry i od tego czasu pokonuje rywala za rywalem. Nawet gracze Bayernu jeszcze przed przegranym meczem z Borussią mówili, że boją się tego pojedynku, bo zespół rywali jest jak wystrzelony pocisk.

Zatrzymał ich w końcu Manchester City w Lidze Mistrzów, jednak i w tym starciu Borussia wygrywała przez większą część spotkania. Dopiero gole od 79 minut przeważyły szalę zwycięstwa na korzyć Anglików.

Aptekarze rozegrali wczoraj spotkanie LM z FC Barceloną, która już wcześniej zapewniła sobie awans do dalszej części rozgrywek. Niemcy zremisowali spotkanie 1:1, mimo zdecydowanej przewagi w drugiej połowie starcia. Tym samym Barce pozbawiła Bayer szans na wejście do 1/8 finału.

Ze statystycznego punktu widzenia, Bayer w swoich meczu wiele razy korzystał ze stałych fragmentów gry, natomiast grająca z Man City, Borussia nie miała np. żadnego rzutu rożnego przez cały mecz. W tej kwestii można więc wróżyć sporą przewagę ekipy z Leverkusen.

Ważnym czynnikiem działającym na wynik sobotniego meczu będzie też absencja polskiego obrońcy Bayeru – Sebastiana Boenischa. Polak w meczu z Herthą Berlin wykonał ostry wślizg w nogi Yanniego Segasela, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Co gorsza, Bundesliga orzekła, że gracz zostanie jeszcze zawieszony na dwa kolejne spotkania: z Borussią i 19. grudnia z FC Ingolstadt. Zawodnik otrzymał też karę finansową w wysokości 8 000 euro.

Bet 365 typuje na to spotkanie 1.95 na Bayer Leverkusen, 3.75 na remis i 3.75 na Borrusię M’gladbach. Ani trochę nie rozumiem dlaczego drużyna z dołu tabeli ma tak zdecydowaną przewagę w kursie nad Borussią, która zdążyła już moim zdaniem udowodnić swoją wartość.

3.75 to świetny kurs na zespół, który jest trzeci w lidze, zmierzy się z ósmą drużyną i to jeszcze osłabioną, brakiem ważnego obrońcy. Mój typ: Zwycięstwo Borussi M’gladbach.