Analiza: Resovia Rzeszów – AZS Politechnika Warszawska

PlusLiga rusza z ósmą kolejką, a sytuacja w czołówce tabeli zmienia się jak w kalejdoskopie. Po świetnym początku sezonu, prowadził zespół z Rzeszowa, później w jego miejsce wskakiwała Skra i ZAKS. Teraz stawce przewodzą Czarni Radom, ale świetnie radzący sobie w Lidze Mistrzów rzeszowianie zamierzają wrócić na tron ligi. W sobotnim starciu zmierzą się z AZS Politechniką Warszawską.

Asseco Resovia wydawał się nie do pokonania po pierwszych pojedynkach sezonu 2015-16. Niestety, drużynę zaczęły wyniszczać kontuzje i obok wzlotów, pojawiły się też bolesne upadki. Z pozycji lidera, drużyna spadła na szóste miejsce w tabeli, gdzie nie jest wcale dużo wyżej, od zdecydowanie gorzej ocenianej ekipy z Warszawy.

POSTAW TERAZ W BET365 i ODBIERZ BONUS 200 PLN

AZS Politechnika miewała w dotychczasowych rozgrywkach przebłyski, ale ani razu nie pociągnęła dłuższej serii zwycięstw. W setach jest najlepszą, od góry tabeli, drużyną w lidze z ujemnym bilansem 12-16.

Politechnika swój ostatni mecz wygrała zdecydowanie 3:0 z BBTS Bielsko-Biała. Z kolei Asseco przegrał po wyrównanym boju z Cuprum Lubin 2:3. W jeszcze poprzedniej kolejce, wyniki układały się podobnie. Politechnika wygrała z Effectorem Kielce, a rzeszowianie ulegli ZAKSie Kędzierzyn-Koźle.

Można mówić, że kłopoty Resovii to jedynie kontuzje, a zwycięstwa AZSu to korzystny terminarz i spotkania ze słabszymi drużynami. Asseco ma już jednak pewne zastępstwa za swoich kontuzjowanych zawodników, a AZS zdecydowanie wygrywa z drużynami, które nie pozostają na samym dnie tabeli, a pokonują np. 3:0 ekipę teoretycznie równa sobie, czyli wspomniany BBTS.

Z powodu plagi urazów, do Resovii dołączył niedawno Dominik Witczak, który ma być bezpośrednim zastępstwem dla pauzującego Jochena Shoepsa, czyli pierwszego zmiennika dla Bartosza Kurka. ?Będę starał się być w świetnej dyspozycji, gdy Bartosz będzie potrzebował odpoczynku. Dam dobre zmiany i wniosę coś pozytywnego na parkiet.? ? zapowiada Dominik Witczak.

Bet365 typuje na to spotkanie 1.04 na Resovię Rzeszów i 9.00 na AZS Politechnikę. Kierując się tabelą i wynikami Resovii w Lidze Mistrzów. Na plus zadziała też ściągnięcie rezerwowego za Shoepsa, jednak nie można lekceważyć AZSu i jego bardzo dobrej formy.

Myślę, że warto obstawić ten mecz i to niekoniecznie stawiając na faworyta. Politechnika ma bowiem zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo, niż wskazuje na to kurs. Według mnie 65% szans na wygraną Resovii i 35% dla drużyny z Warszawy.

Asseco Resovia ? AZS Politechnika Warszawska

PlusLiga ? 8. Kolejka

05.12.2015 r. ? 17:00

POSTAW TERAZ W BET365 i ODBIERZ BONUS 200 PLN

Tagged With :

Dodaj komentarz