Analiza: Polpharma Starogard Gdański – King Wilki Morskie Szczecin

35632

Piętnasta kolejka Tauron Basket Ligi coraz bliżej. Już jutro wystartują pierwsze spotkania, a wśród nich starcie Polpharmy Starogard Gdański z King Wilkami Morskimi Szczecin. Bukmacherzy jako faworyta wskazują Polpharmę, która pozytywnie zaskakuje w ostatnich pojedynkach.

Ekipa ze Starogardu naprawdę radzi sobie dobrze w ostatnich pojedynkach. Zespół wysoko pokonał niedawno Asseco Gdynię, a następnie nie dał szans zawodnikom AZSu Koszalnin.

TYPUJ W BET365 I ODBIERZ BONUS

King Wilki Morskie też wygrały w ostatnim meczu, jednak z najsłabszym w całej lidze WKSem Śląsk Wrocław. Drużyna ze Szczecina aktualnie zajmuje dziesiątą pozycję w lidze notując bilans 7-7. Z kolei Polpharma jest bliżej wspomnianego Śląska, niż czołówki tabeli. Ekipa zajmuje piętnastą pozycję z wynikiem 3-11.

Bukmacherzy nie mają jedna wątpliwości, która ekipa radzi sobie lepiej w ostatnich starciach i w jakiej formie są aktualnie zespoły. 1.66 to kurs na Polpharmę, a 2.10 na Wilki Morskie. Myśląc zdroworozsądkowo można by obstawić zespół ze Szczecina, jednak poza wyższą pozycją w tabeli, drużyna ta nie ma zbyt wiele argumentów za swoją ewentualną przewagą.

Ekipa Wilków Morskich za główny cel jutrzejszego starcia będzie musiała postawić sobie zatrzymanie Michaela Hicksa z Polpharmy. Amerykanin zdobywa ostatnie punkty całymi seriami i niepilnowany może być najważniejszym zawodnikiem meczu, który przeważy szalę zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Również Polpharma nie może czekać z założonymi rękami na korzystne rozstrzygnięcie. Ich zadaniem będzie upilnowanie dobrego duetu Franka Gainesa i Koriego Luciousa.

Co ciekawe, w przeszłości aż trzech zawodników ze Szczecina występowało w Starogardzie. Z kolei Marcin Flieger jeszcze w poprzednich rozgrywkach walczył w barwach Wilków Morskich.

Zespół ze Szczecina jest drugim od góry teamem w lidze z wynikiem minusowym w małych punktach. Tylko zajmujący ósme miejsce AZS Koszalin ma również ujemny bilans punktów meczowych. Dwie pozycje niżej znajdują się szczecinianie z wynikiem -18.

Polpharma na koncie ma 996 zdobytych oczek w sezonie i 1061 straconych punktów. To również daje minusowy wynik, ale też najlepszy w całej ostatniej piątce zespołów tabeli Tauron Basket Ligi.

Bet365 typuje na ten mecz 1.66 na Polpharmę Starogard Gdański i 2.10 na King Wilki Morskie Szczecin. To prawda, że Polpharma zanotowała ostanio kilka niespodziewanych zwycięstw, ale wciąż jest tylko trzecią od końca siłą w lidze. Jeśli Wilki Morskie Szczecin nie dadzą się przyćmić rywalom w pierwszych minutach, to wciąż mają szansę na zwycięstwo.

Mój typ: Zwycięstwo King Wilków Morskich Szczecin.

Polpharma Starogard Gdański – King Wilki Morskie Szczecin

Tauron Basket Liga – 15. kolejka

07.01.2016 r. – 19:00

TYPUJ W BET365 I ODBIERZ BONUS

Tagged With :

Dodaj komentarz