Czym są zakłady sportowe?

 Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji pomiędzy typującą osobą a bookmakerem, w której gracz typuje dane spotkanie i przewiduje jego wynik. Marka bukmacherska przyjmuje taki kupon a po zakończeniu wydarzenia rozlicza go jako wygrany, przegrany, lub w pewnych przypadkach zwraca postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość wygrania pieniędzy?

Wysokość potencjalnej wygranej z konkretnego zakładu związana jest od dwóch elementów – wysokości stawki, jaką na konkretny zakład oddaje typujący, a dodatkowo wielkość kursu, jaki został przeznaczony na konkretne zdarzenie przez bookmakera. Stawkę zawsze określa typer a także to on decyduje ile kapitału postawi na dany kupon. Kurs zaś jest subiektywnie wskazywany przez określoną markę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bookmakerzy regularnie mają niezwykle podobne kursy na te same zdarzenia, aczkolwiek różnice są zawsze, nawet niewielkie – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, który oferuje największy kurs.

Zakład akumulacyjny

Jest zakładem w którym typer typuje wiele meczów jednocześnie i żeby wygrać, wszystkie z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich obstawia się poszczególne zdarzenia mnoży się wszystkie po kolei. Jest to niesamowicie popularny zakład wśród początkujących użytkowników, jacy stawiają wyjątkowo niewielką stawkę grając dużo meczów. Możliwa wygrana jest wtedy szczególnie wysoka, ale prawdopodobieństwo wygrania pieniędzy pomniejsza się z każdym kolejnym typowanym spotkaniem. Grając w ten sposób należałoby zaznajomić się z ocenami różnych innych użytkowników zaawansowanych, jacy wydają własne obserwacje oraz przewidywania na forum bukmacherskie typy dnia, dzięki czemu można dowiedzieć się niemało ciekawostek na temat określonego spotkania i nie grać w ciemno. Wówczas posiadając np. dwa dobre typy, warto postawić zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest duże a i ewentualna wygrana może być wyjątkowo interesująca.

Najpopularniejsze warianty zawierania kuponów

Na rynku bookmakerów online, najpoważniejsze firmy prześcigają się w tym jak mnóstwo mają sposobów i możliwości obstawiania typów. Występują natomiast takie, które oferuje każda firma, bowiem są najpopularniejsze wśród odbiorców. Zaliczyć można do nich: zakład na rezultat ostateczny (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość bramek w zdarzeniu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (typer określa czy dana kadra zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 gola).

Tagged With :

Dodaj komentarz