Materla kontra Grove na KSW 35!

james-mcsweeney-710x560_c

Kolejna, 35 już edycja Konfrontacji Sztuk Walki zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń w historii polskiego MMA. Faktycznie, jeśli spojrzeć na kartę walk, jaką tym razem zaserwuje nam duet Kawulski&Lewandowski, trudno oprzeć się wrażeniu, że czeka nas widowisko o randze historycznej jeśli chodzi o polską scenę mieszanych sztuk walki. 

Największą uwagę fachowców oraz kibiców przyciągają trzy pojedynki: walka o pas mistrzowski kategorii średniej, jaką stoczą Mamed Khalidov oraz Aziz Karaoglu; pojedynek Michała Materli z niezwykle doświadczonym Kendallem Grove?m; oraz najciekawsze i najbardziej elektryzujące fanów starcie w wadze średniej pomiędzy dwiema niezwykłymi osobowościami polskiego MMA, doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walki oraz byłym kickboxerem, Marcinem Różalskim, oraz Mariuszem Pudzianowskim, którego nikomu przedstawiać nie trzeba.

Jeśli chodzi o następne KSW na żywo to największe emocje budzi, co zrozumiałe, walka o pas mistrzowski kategorii średniej(która zresztą zdaniem wielu ekspertów jest najmocniej obsadzoną kategorią wagową federacji KSW). Nie należy jednak zapominać o pozostałych pojedynek, które zapowiadają się równie emocjonujące, jak na przykład walka Michał Materla versus Kendall Grove. Materla, jak wiadomo, stracił niedawno pas mistrzowski wagi średniej na rzecz Mameda Khalidova. Według wielu, był to ?koniec patologii w wadze średniej?, a tytuł mistrza nareszcie trafił do zawodnika, który faktycznie jest najlepszy.

Jednak, znając niepohamowaną, prawdziwie monstrualną ambicję i równie niesamowitą wolę walki Michała Materli, możemy być pewni, że reprezentant szczecińskiego Berserkers team z całą pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a nawet więcej: że utracony pas mistrzowski śni mu się po nocach a wszystkie siły i ambicje Materli skupiają się na jego odzyskaniu. Walka Materla – Grove online będzie więc dla tego pierwszego pierwszym krokiem na drodze do odzyskania utraconej supremacji. Czytając to wszystko widzimy dobrze, że nawet gdyby jedynym ?gwoździem programu? następnej edycji KSW miało być starcie Materla – Grove, to i tak należałoby uznać, że czeka nas emocjonująca i godna uwagi gala. A przecież to tylko jeden spośród najważniejszych pojedynków, których będziemy świadkami.

Tagged With :

Dodaj komentarz