Tarcza ochronna w Formule 1?

O F1 w Polsce robi się jeszcze głośniej. Kibice F1 z Polski chcą powrotu Roberta Kubicy do F1, a na całym świecie wypowiada się o nowych zmianach technicznych, które mogą wejść od 2018 roku, a także o prawdopodobnych transferach ale także nowych kontraktach zawodników najsilniejszych drużyn jakich jak Ferrari.

Tarcza ochronna w bolidach Formuły 1?
Pewną spośród takich nowinek ma być tarcza obronna, która umocni kokpit kierowcy ale też będzie kolejną i jak myślą niektórzy wręcz doskonałą ochroną zdrowia kierowców bolidów. Od kilku miesięcy FIA pracuje nad udoskonaloną tarczą, która miałaby zastąpić system Halo zabezpieczający głowę zawodnika w kokpicie. Oficjalne testy projektu organizacji ustalono na wrzesień, tymczasem dzięki przyspieszonym pracom możliwe jest, iż już w wakacje odbędą się takie testy. Globalne władze chcą by od 2018 roku używano już tarczę ochronną, lecz jeżeli się nie uda, chwilowo może zostać oddana zgoda na korzystanie z wypróbowanego już systemu Halo.
YFILMIKY

Robert Kubica wróci do F1?
Z pewnością powrót tenże, miałby olbrzymie znaczenie dla kibiców sportu w Polsce, jacy z chęcią wróciliby do oglądania formula 1 na zywo, a powrót owy z pewnością wiązałby się z przyrostem zainteresowania tą dyscypliną. Na razie aczkolwiek są to niezatwierdzone plotki, jednak słowa z ust tak fachowego dziennikarza którym jest Anthony Rowlinson, komentator F1 Racing mogą napawać optymizmem. Przypomnijmy, że nasz kierowca zadebiutował w Formule 1 w 2016 r w wyścigu o Grand Prix Węgier. W teamie BMW Sauber F1, Kubica bardzo dobrze sobie radził, a najdoskonalszy sezon zaliczył w 2008 r. Wtedy Robert Kubica zwyciężył w Kanadzie swój jedyny wyścig w Formule 1.

Vettel z nowym kontraktem w Ferrari?
Sergio Marchionne , lider teamu Formuły 1 Ferrari, potwierdził po jednym z Grand Prix, że nowy kontrakt dla Sebastiana Vettela jest gotowy w 100% oraz oczekuje teraz wyłącznie na podpis kierowcy. W Ferrari widoczna jest właśnie dobra atmosfera, a to za sprawą wspaniałych wyników Vettela w owym sezonie, a także drugiego kierowcy Kimi’ego Raikkonena. Obaj zawodnicy mają natomiast aktualnie ważne kontrakty wyłącznie do końca tegorocznego sezonu, toteż jeszcze mocniej mówi się o nowych kontraktach, dużych kwotach które będą zarabiać kierowcy Ferrari ale też o prawdopodobnych transferach.

Eleven Sports z prawami na nowe dwa sezony
Od 2017 r wyścigi Formuły 1 emitują w Polsce kanały z rodziny Eleven Sports. Dosyć niedawno reprezentanci kanałów telewizyjnych „Eleven” poinformowali, że uzyskali prawa do nadawania wyścigów na następne dwa sezony – 2018 i 2019.

Tagged With :

Dodaj komentarz