Zakłady bukmacherskie – co to jest?

Zakład bukmacherski jest to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji między typującym klientem a bookmakerem, w której typer typuje dane wydarzenie oraz przewiduje jego rezultat. Firma bukmacherska przyjmuje taki zakład a po zakończeniu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, czy też w określonych przypadkach odda postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość wygranej?
Wysokość realnej wygranej z poszczególnego zakładu związana jest od dwóch czynników – wysokości stawki, jaką na poszczególny zakład oddaje klient, a ponadto wielkość kursu, który został przeznaczony na dane wydarzenie przez bookmakera. Stawkę zawsze wyznacza typer a także to on przesądza ile kapitału postawi na pojedynczy kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie wybierany przez poszczególną jednostkę bukmacherską i stanowi część jej propozycji. Bukmacherzy najczęściej mają niezwykle zbliżone kursy na te same zdarzenia, ale różnice są zawsze, choćby drobne – co należy sprawdzać i znajdować takiego bukmachera, który oferuje największy kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest rodzajem zakładu w którym klient typuje kilka meczów jednocześnie i aby wygrać, każde z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich obstawia się poszczególne wydarzenia mnoży się wszystkie po kolei. Stanowi to wyjątkowo popularny typ pośród debiutujących użytkowników, jacy stawiają bardzo drobną kwotę grając dużo wydarzeń. Prawdopodobna wygrana jest wówczas bardzo duża, jednakże prawdopodobieństwo wygrania zakładu zmniejsza się z każdym następnym typowanym spotkaniem. Grając w tenże sposób należałoby zapoznać się z uwagami różnych innych graczy zaawansowanych, którzy kierują swoje analizy oraz przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach na temat poszczególnego meczu i nie typować w ciemno. Wtedy mając np. dwa dobre typy, warto grać zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo zyskania jest duże a i realna wygrana może być niezwykle interesująca.

Najpopularniejsze modele zawierania typów
Na rynku bookmakerów online, najpoważniejsze korporacje prześcigają się w tym jak pełno mają sposobów i możliwości grania zakładów. Występują jednakże takie, które oferuje każda firma, bowiem są najpopularniejsze wśród graczy. Zaliczyć można do nich: zakład na wynik końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość bramek w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (klient określa czy dana drużyna zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Dodaj komentarz