Euro 2016: Jakie miasta? Jakie stadiony?

Euro 2016

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy w piłce. Tym razem odbędą się one we Francji, co automatycznie czyni z gospodarzy jednymi z faworytów do końcowego zwycięstwa. A jak mistrzostwa będą wyglądać od strony organizacyjnej? Ponieważ po raz pierwszy wezmą w nich udział aż 24 drużyny, odbędzie się więcej meczów niż dotychczas.

Francja to piękny kraj, więc zapewne stadiony zostaną wypełnione do ostatniego krzesełka. Ci, którzy zdecydują się na obejrzenie Euro 2016 na żywo, będą mogli to zrobić na jednym z dziesięciu stadionów, które mogą pomieścić od 35 do 81 tysięcy widzów. Co ciekawe w zasadzie żaden z nich nie znajduje się w centralnej części Francji, wszystkie są położone albo na północy albo na południu kraju.

Największym z nich jest zlokalizowany w Saint-Denis (przedmieścia Paryża), narodowy stadion francuski Stade de France. Odbędzie się a nim zarówno pierwszy (Rumunia – Francja) jak i ostatni mecz mistrzostw. Inne miasta, w których odbędą się mecze to stolica Francji, Paryż, Marsylia, Lyon, Lens, Bordeaux, Saint-Étienne, Tuluza, Lille i położona na Lazurowym Wybrzeżu Nicea.

Jak więc widać stadiony Euro 2016 znajdują się w wielu miastach znanych turystom. Warto też zwrócić uwagę na ich liczbę – jest o ich o dwa więcej niż na poprzednim turnieju, który odbył się w Polsce i na Ukrainie. Wynika to ze zwiększenia liczby meczów, które zostało spowodowane większą liczbą drużyn jaka weźmie udział w Mistrzostwach.

Zapowiada się, że widzowie będą świadkami piłkarskiej rywalizacji na światowym poziomie. Na całe szczęście również stadiony, na których się ona odbędzie są jednymi z najlepszych na świecie. To wszystko zwiastuje wspaniałe emocje i niezapomniane widowisko, którego nie można przegapić.

Tagged With :

Dodaj komentarz