Iran i jego „Mission Impossible”

Bet365W czwartek odbędą się kolejne spotkania siatkarskich Mistrzostw Świata. W grupie H, Iran będzie podejmował Francję.

Siatkarskie Mistrzostwa Świata. :
Francja – Iran

 

Francja

Niesamowita forma podczas mundialu.

Nic nie wskazywało na to iż Francuzi będą mogli włączyć się do walki o medale na tegorocznym mundialu. Trafiając do grupy z Włochami, Iranem i USA reprezentacja Trójkolorowych była raczej skazywana na pożarcie. Francuzi jednak niespodziewanie na tych mistrzostwach prezentują wysoką formę i wydaję się, że awans do kolejnej fazy nie był ich ostatnim słowem.

Łatwa grupa.

Różnica poziomów w Grupie G i H jest kolosalna. Prawdopodobnie gdyby reprezentacja Trójkolorowych zastąpiła jeden z zespołów z sąsiedniej grupy byłaby skazywana na porażkę. Francji jednak ogromnie się poszczęściło, trafiając do grupy z Iranem i Niemcami, Trójkolorowi są głównymi faworytami do awansu.

Brak gwiazd.

Kadra reprezentacji Francji jest bardzo wyrównana lecz brakuję w niej prawdziwego lidera. Nie ma tam siatkarza, który w skali światowej mógłby popisać się takimi sukcesami jak Muserski czy Lotman. Z jednej strony wyrównany skład może być dużym plusem, jednak gdy Francuzi zaczną mierzyć się z mocniejszymi rywalami, brak lidera może być prawdziwym problemem.

 


Iran

Skomplikowana sytuacja po porażce z Niemcami.

Irańczycy po porażce z Niemcami bardzo skomplikowali sobie sytuacje awansu z grupy.  Aby awansować dalej nie dość, że Azjaci muszą wygrać 3-0, to jeszcze muszą być lepsi od Francji o 26  małych punktów. Przeliczając to na sety  to muszą wygrać w setach 25-15, 25-15 i 25-19.  Szansę na taki rozwój sytuacji są oceniane na około 5 %.

Wyrównany skład.

W składzie Iranu brakuję gwiazd, żaden z zawodników jakoś szczególnie się nie wyróżnia. Drużyna ta tworzy monolit i w każdej chwili jest w stanie się podnieść. Irańczycy pokazali to m.in. w mecz z Polakami. Kiedy to przegrywając 2-0 w setach i 13-7, potrafili odrobić starty i doprowadzić do tie-breaka.

Szczyt osiągnięty.

Już awans do tej fazy rozgrywek jest ogromnym sukcesem niemieckiej siatkówki. Nawet jeśli Irańczykom się poszczęści i awansują do półfinałów to szansę na medal będą minimalne. Wydaję się, że Azjaci swój limit szczęścia już wykorzystali i pierwsza szóstka będzie dla nich końcem turnieju.

 

Faworytem tego spotkania ciężko wskazać. Wydaję się, że do kolejnej fazy awansuję raczej Francja, lecz Irańczycy na pewno wykorzystają każdą szansę i tak łatwo się nie poddadzą.

Bet365 na zwycięstwo Iranu oferuje kurs 1.75, a na to iż zwycięży drużyna Francja –  2.15.

TYPUJ SPOTKANIA W BET365 I ZGARNIJ BONUS

Tagged With :

Dodaj komentarz