KSW 33: Wywiad z Khalidovem przed walką

mamed_khalidov_chalidow

Już za dwa dni kolejna gala Konfrontacji Sztuk Walki. Impreza numer 33 odbędzie się w Krakowie, a walką wieczoru będzie starcie Michała Materli z Mamedem Khalidovem. Niedawno odbył się otwarty trening przed galą, podczas którego Mamed udzielił krótkiego, lecz treściwego wywiadu.

KSW 33 na żywo będzie można śledzić w relacji tekstowej na stronie meczelive.tv.

Podczas otwartego treningu dla mediów, Mamed odpowiadał po kolei na pytania dziennikarzy. Oto najciekawsze fragmenty wywiadu:

Dziennikarz: Dawno już nie widzieliśmy Cię w klatce. Tęskniłeś?

Khalidov: Potrzebowałem dłuższej przerwy. Trochę leczenia, rehabilitacja. Teraz jest odpowiedni moment na powrót. Czuję się świetnie i tęskniłem za walkami.

D: Michał Materla to mistrz KSW. Czy do takiej walki przygotowywałeś się jakoś inaczej?

K: Przygotowywałem się normalnie. Jak zwykle trenowałem w Olsztynie. Przygotowywałem się jak do każdej innej walki. Nic specjalnego. Oczywiście, najpierw był trening ogólny, później trening pod przeciwnika.”

D: Jakie są silne strony Michała Materli? Słabe pewnie też znasz, ale nie będziesz chciał ich zdradzać.

K: Wszechstronny, ciężko go pokonać. Potrafi podnieść się po ciężkim ciosie. On cały czas idzie naprzód. Potrafi tak wymęczyć przeciwnika i wygrać na punkty, albo powalić zmęczonego rywala

D: Zmieniły się trochę zasady KSW. Od teraz możecie już używać w walce ciosów łokciami. Co o tym myślisz?

K: Tylko raz, w Stanach, walczyłem na zasadach pozwalających na ciosy łokciami. Nie musiałem ich jednak używać i do teraz nie jestem do tego przyzwyczajony. Michał chyba też nie walczył wcześniej łokciami. Trenujemy to, ale tak naprawdę użyję ich pierwszy raz dopiero podczas prawdziwego starcia, czyli w sobotę.

D: Przez bukmacherów, ekspertów i kibiców jesteś stawiany w roli faworyta. Czy to jakieś dodatkowe obciążenie psychiczne?

K: Cieszy mnie to, że ludzie widzą we mnie faworyta. Jednak to, czy naprawdę nim jestem okaże się dopiero w trakcie pojedynku. Już po pierwszej minucie typy mogą się zupełnie zmienić. Nigdy nie zakładam, że ktoś wygra, a ktoś przegra, zanim jeszcze rozpocznie się walka.

D: W związku z możliwością wykorzystania ciosów łokciami. Czy będziesz w stanie bić Michała w ten sposób?

K: To trudne pytanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy wyjść do oktagonu i dać sobie mocno po twarzach. Nie chcę jednak mówić o tym, czy będę bił swojego kolegę łokciami, czy nie… To jest nasza praca. Robota, którą umiemy wykonywać i nie martwimy się takimi szczegółami.

D: Wszyscy czekają na ten pojedynek. Czy to motywuje dodatkowo?

K: Właśnie dlatego, że kibice jej chcą i organizacja jej chce, to będziemy walczyć. Nie chcieliśmy tego, ale tak wyszło.

Materla – Khalidov na żywo już w sobotę!

Wszystkie walki KSW 33:

Piotr Wawrzyniak – Łukasz Bieńkowski (-84kg)

Anzor Azhiev – Vaso Bakocevic (-66kg)

Kamil Szymuszowski – Dawid Zawada (-77kg)

Łukasz Chlewicki – Bartłomiej Kurczewski (-70kg)

Ariane Lipski – Katarzyna Lubońska (-57kg)

Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas KSW)

Aziz Karaoglu – Maiquel Falcao (-84kg)

Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg, walka o pas KSW)

Michał Materla – Mamed Khalidov (-84kg, walka o pas KSW)

Tagged With :

Dodaj komentarz