Liga Mistrzów Piłkarzy Ręcznej – Kto faworytem?

Rozgrywki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych są jeszcze w fazie grupowej, ale po wynikach 10 kolejek możemy pokusić się o wskazanie faworytów do końcowego tryumfu. Jedyną niepokonaną na razie drużyna w tych zmaganiach jest zespół Dynama Bukareszt, należy jednak mieć na uwadze, że w swojej grupie nie ma tak wielkiej konkurencji, jak choćby w grupie A, gdzie rywalizują Barca Lassa, Flensburg, PSG z Kamilem Syprzakiem czy węgierski Szeged.

Ubiegłoroczny, sensacyjny triumfator, ekipa Vardaru Skpoje zajmuje dopiero 6 lokatę w grupie B i trudno liczyć, że obroni tytuł. Nie wierzą też w ich sukces bukmacherzy, oceniając szanse na 15 do 1.

Bukmacherzy podobnie jak większość ekspertów, w gronie faworytów widzi drużyny Telekomu Veszprem, ekipę z Barcelony, niemiecki THV Kiel oraz PSG. W szerokim gronie kandydatów do wygrania Ligi Mistrzów znalazło się również miejsce dla Vive Kielce. Analitycy, oceniając szanse zespołów oprócz bieżących wyników, wzięli pod uwagę potencjał drużyn. Sprowadzony do Barcelony z Kielc za prawie milion euro Luka Cindrić, ma poprowadzić ekipę z Katalonii do zwycięstwa. O sile Węgrów z Telekomu Veszprem mają za to decydować, ściągnięci przed sezonem, Borozan i Cupara. kto postawi Barcę moze liczyć na nieco więcej niż podwojenie stawki (kurs 2,8) . Akcje Węgrów stoją nieco niżej (kursy od 4- 6). Po ostatnich spotkaniach zdecydowanie wzrosły szanse drużyny PSG. Kurs na wygraną paryżan wynosi około 3,8.

Obstawiając Vive jako triumfatora Final Four, możemy zarobić w zależności od wybranego bukmachera od 8 do 12 złotych za każdą postawioną złotówkę. Ten typ wydaje się atrakcyjny, bo mimo ubytków kadrowych (Borozan, Cindrić) do ekipy dołączyli wcale nie gorsi Igor Karacic i Andreas Wolff. Aktualnie kielczanie nie grają źle, zajmując trzecie miejsce w grupie B za THW Kiel i Veszpremem. Bukmacherzy nie wierzą za to w drugą polską drużynę grającą w Lidze Mistrzów. Postawienie 10 złotych na Wisłę Płock to potencjalna wygrana aż 8000 złotych. Możemy jednak zminimalizować ryzyko i skorzystać z bonusu oferowanego przez różne firmy. Całą listę znajdziemy na stronie bukmachera Fortuna.

Tagged With :

Dodaj komentarz