Podsumowanie Mistrzostw Świata 2014..

Bet365

Mistrzostwa Świata zakończyły się już ponad tydzień temu. Podsumujmy więc na chłodno ten miesiąc pełen futbolowych emocji…

Mundial niespodzianek…

Tak chyba możemy podsumować tegoroczne Mistrzostwa Świata. Pierwszą z niespodzianek była bardzo słaba postawa dotychczasowych dyktatorów w świecie futbolu. Hiszpania uważana przez niektórych jako główny pretendent do zdobycia tytułu została wyeliminowana już w fazie grupowej. Bardzo dużą niespodzianką była również postawa Kostaryki. Po losowaniu była ona nazywana największym pechowcem mundialu. Do grupy trafiła z gigantami światowego futbolu : Urugwajem, Anglią i Włochami. Kostarykańczycy nic nie robili sobie jednak z klasy swoich rywali. Prosta i skuteczna gra doprowadziła ich aż do 1/4 finału gdzie odpadli dopiero po rzutach karnych z Holandią. Pozytywnie zaskoczyły nas również inne reprezentacje. Algieria, USA czy Meksyk zagrały mocno powyżej oczekiwań i ich zawodnicy wracali do swoich krajów jako bohaterowie narodowi.

Ameryka kontra Europa…

Kolejny mundial przynosi nam kolejny pojedynek. Kto tym razem zwyciężył? Ciężko stwierdzić, myślę że w tegorocznych rozgrywkach po punkcie można dodać obu kontynentom. Choć to Niemcy podnosili ostatecznie Puchar Świata, część drużyn z Europy zakończyła udział w mundialu juz na fazie grupowej. Anglia, Włochy czy Hiszpania musiały uznać wyższość swoich rywali z Ameryki Południowej czyli Chile i Kolumbii. Na plus również zaskoczyła nas druga z tych reprezentacji. Podopieczni Peckermana od początku turnieju spisywali się rewelacyjnie i byli typowani do wygranej w całości. Kolumbijczyków ostudził jednak słabszy dzień w meczu z Brazylią, który przegrali i z rozczarowaniem wrócili do domu. Ostatecznie w strefie medalowej każdy z kontynentów miał po dwóch reprezentantów, więc rywalizację tą możemy zakończyć wynikiem remisowym.

W roli głównej : Goalkeeperzy…

Chyba wszyscy to przyznają, że na tym mundialu to głównie bramkarze prowadzili swoje reprezentacje do sukcesu. Jasper Cillessen, Tim Howard czy w końcu fantastyczny Keylor Navas nie raz zachwycili nas na tym mundialu. Głównym bohaterem był jednak Keylor Navas . Bez nowego nabytku Realu Madryt, Kostrykańczycy mogli by pomarzyć o osiągnięciu najlepszego wyniku w historii. Ta sama sprawa dotyczy Meksyku, tam w bramce stał mur nie do przejścia – Guillermo Ochoa. Bramkarz Meksyku dwoił się i troił co chwila zapobiegając utracie bramki przez swoją drużynę.  Dopiero w 1/8 finału musiał uznać wyższość niesamowicie skutecznych Holendrów i skapitulował dwa razy. Kolejny z bohaterów – Tim Howard doprowadził swoją reprezentacje do zwycięstw w meczu z Ghaną i Portugalią. Mało brakowało a bramkarzowi USA udałoby sie wprowadzić swoją drużynę do 1/4 finału. Belgowie okazali się jednak w końcówce dużo bardziej skuteczni. Duże brawa należą się również innym goalkeeperom : Tim Krul, Jasper Cillessen (Holandia), Hugo Lloris (Francja), Thibaut Courtois (Belgia), Manuel Neuer ? oni też pełnili w swoich zespołach przewodnie role.

Niemcy i dalej nikt…

Drużyna Joachima Lowa nie przez przypadek zdobyła Puchar Świata. Niemcy byli najlepszą i najbardziej równo grającą drużyna i to im bezkonkurencyjnie należało się trofeum. Nad resztą stawki moglibyśmy polemizować. Czy Holandia i Argentyna zasłużyły na awans do półfinału? Od 1/8 przy awansie często obu drużyną pomagał uśmiech losu. Oranje aż dwa razy byli blisko odpadnięcia z rozgrywek, raz w meczu z Meksykiem, a drugi w spotkaniu z Kostaryką, To samo możemy powiedzieć o drużynie Argentyny. Oni również nie przekonali nas o swojej wyższości w meczu ze Szwajcarią. Piłka nożna niestety nie jest zawsze sprawiedliwa, a sam mundial rządzi się swoimi prawami. Bardzo dogłębnie przekonali się o tym Kolumbijczycy, którym słabszy dzień w meczu z Brazylią spowodował iż podopieczni Peckermana musieli wracać do domu. Choć każda z drużyn na mundialu była przynajmniej raz bliska odpadnięcia z turnieju to tym razem sprawdziło się słynne przysłowie Garego Linkera :
„Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy?.

ZOBACZ OFERTĘ BET365 

Tagged With :

Dodaj komentarz