Szpilka kontra Wilder – walka o mistrzostwo świata WBC!

szpilka_treDługo czekaliśmy na potwierdzone informacje na temat kolejnej walki Artura Szpilki. Dziś okazało się, że następnym rywalem Polaka będzie Deontay Wilder, a do starcia między pięściarzami dojdzie już w styczniu!

Walka o pas mistrza świata federacji WBC odbędzie się dokładnie 16. stycznia, a areną zmagań będzie Barclays Center na nowojorskim Brooklynie.

Dla Wildera będzie to trzecia obrona tytułu, który wywalczył w styczniu tego roku. Według informacji, które docierały do nas do tej pory, rywalem Szpilki miał być Wiaczesław Głazow z Ukrainy, ale udało się jednak stworzyć warunki do walki z samym mistrzem.

TYPUJ  W BET365 I ODBIERZ BONUS

W ostatnich pojedynkach, Polak pokonał Ty Cobba, później bez problemu zwyciężył z Manuelem Quezadą, a w sierpniu rozprawił się jeszcze z Yasmenem Consuegrą.

W najbliższej walce Szpilka będzie starał się poprawić swój i tak już prawie doskonały bilans walk, który do tej pory wynosi 20 zwycięstw i tylko jedną porażkę. Przegrana walka miała miejsce prawie dwa lata temu, a rywalem naszego rodaka był wtedy Bryant Jennings.

Deontay Wilder pas wywalczył niemal rok temu, pokonując Bermane’a Stiverne’a. Od tamtego starcia, Wilder zwyciężał również z Ericiem Moliną i Johannem Duhapasem.

Rywal Polaka mierzy aż 201 centymetrów wzrostu, a jego bilans jest jeszcze bardziej imponujący od tego, należącego do Szpilki. Wilder na zawodowych ringach walczył 35 razy i jeszcze nigdy nie zaznał smaku porażki. Co ciekawe, aż 34 z tych walk wygrywał przed czasem, powalając gradem ciosów rywali lub zmuszając sędziego do przerwania walki. Większość z tych zwycięstw miała miejsce od razu, w pierwszej rundzie.

Pas kategorii WBC próbowali już zdobywać inni Polacy. W historii naszego boksu takie okazje mieli Albert Sosnowski, Mariusz Wach, Andrzej Wawrzyk, Tomasz Adamek i Andrzej Gołota. Ta sztuka jednak nikomu z nich się nie udała…

TYPUJ W BET365 I ODBIERZ BONUS

Tagged With :

Dodaj komentarz