Antoni Chmielewski: „To zaszczyt walczyć z Materlą”

qtyu

Już 27. maja w trójmiejskiej Ergo Arenie staną na przeciw siebie najlepsi zawodnicy polskiego MMA. Walki odbędą się w ramach 35. Konfrontacji Sztuk Walki. W karcie widnieje dziewięć pojedynków, ale większość kibiców skupia swoją uwagę na trzech z nich. Naprzeciw siebie w starciach wieczoru staną Mamed Khalidov – Aziz Karaoglu, Michał Materla – Antoni Chmielewski i Mariusz Pudzianowski – Marcin Różalski. Szczególnie należy przyjrzeć się konfrontacji Materli z Chmielewskim, bowiem rywal Materli zmienił się na krótko przed samymi zawodami.

KSW 35 online to impreza, o której mówi się jako o powrocie wielkich gwiazd do klatek. Poprzednia gala miała nieco mniejszy rozmach i walki choć szykowały się na dobre sportowo, to kiepsko przyciągały fanów pod względem marketingowym.

Teraz to zdecydowani się zmieniło, wręcz po trzykroć. Zamiast jednej świetnej walki wieczoru, organizatorzy zapewnili nam bowiem trzy starcia wielkich gwiazd.

W przedostatniej walce skład miał być jednak inny, niż aktualnie przedstawiają to organizatorzy. Michał Materla miał zmierzyć się z Kendallem Grove’em, jednak na kilka tygodni przed walką, w miejsce Grove’a dodany został jednak Antoni Chmielewski. Teraz kibice mogą ekscytować się nowym rywalem Materli w starciu Materla – Chmielewski online.

Chmielewski waży ok. 84 kilogramów i mierzy 181 centymetrów wzrostu. Zawodnik jest byłym judoką, który większość swoich zawodowych walk stoczył już w mieszanych sztukach walki.

Teraz na drodze doświadczonego Chmielewskiego stanie Michał Materla, który swoją ostatnią walkę przegrał bardzo szybko z Mamedem Khalidovem. Antoni uważa, że możliwość mierzenia się z Materlą jest dla niego wielkim zaszczytem.

„Jeden zawodnik wypadł i wszedłem na jego miejsce. Nie mogłem jednak zrobić inaczej. Dla mnie to jest wielki zaszczyt, że dostałem kolejną szansę i to akurat w potyczce z tak świetnym rywalem, jak Michał Materla. (…) Cały czas trenowałem i mogłem spokojnie podejść do tej walki. Musiałem narzucić sobie nieco wyższe tempo, ale nie było problemu.” – wyjaśnia swój udział w KSW 35 i zapowiada walkę z Materlą, Antoni Chmielewski.

Wszystkie walki KSW 35:

Mamed Khalidov – Aziz Karaoglu (walka o pas, kat. -84kg)

Michał Materla – Antoni Chmielewski (kat. -84kg)

Mariusz Pudzianowski – Marcin Różalski (kat. -120kg)

Mateusz Gamrot – Mansour Barnaoui (walka o pas, kat. -70kg)

Łukasz Chlewicki – Marif Piraev (kat. -70kg)

Rafał Moks – Robert Radomski (kat. -77kg)

Kamil Szymuszowski – Mindaugas Verzbickas (kat. -77kg)

Marcin Wrzosek – Filip Wolański (kat. -66kg)

Michał Fijałka- Marcin Wójcik (kat. -93kg)

Pierwsza zapowiedź KSW 35: Khalidov vs Karaoglu

Tagged With :

Dodaj komentarz