KSW 36 zbliża się wielkimi krokami!

ksw-36Już niedługo polskich kibiców mieszanych sztuk walki czeka kolejna gala federacji KSW. Tym razem będziemy mogli obserwować co najmniej kilka niezwykle interesujących pojedynków. Co niezwykle ważne, to fakt, że niektóre spośród walk podczas trzydziestej szóstej odsłony Konfrontacji Sztuk Walki mogą mieć decydujące znaczenie dla przyszłości całego polskiego MMA.

Podczas KSW online w oktagonie zobaczymy między innymi Michała Materlę, Tomasza Narkuna oraz Michała Włodarka. Każda z tych trzech walk będzie miała bardzo duży wpływ na dalszy rozwój wypadków w kategorii odpowiednio średniej, półciężkiej oraz ciężkiej.

Wydaje się, że najtrudniejsze zadanie zostało postawione przed reprezentantem szczecińskiego Berserkers Team, byłym wieloletnim mistrzem KSW kategorii średniej, Michałem Materlą. 

Jego rywal, Brazylijczyk Rousimar Palhares, to jeden z największych wirtuozów walki w parterze w całym światowym MMA; każdy, kto widział chociaż jeden jego pojedynek, wie doskonale, że jest to zawodnik, który w każdym momencie może zakończyć walkę efektownym, nieprzewidywalnym poddaniem. Materla jest w Polsce uznawany za mistrza walki w paterze, jednak wydaje się, że do tej pory nie miał okazji mierzyć się z przeciwnikiem, którego umiejętności BJJ byłyby na poziomie porównywalnym do tego, co prezentuje Rousimar Palhares, który oprócz tego jest również bardzo dynamicznym strikerem.

Niezwykle wymagającego rywala otrzymał również aktualny mistrz wagi półciężkiej, Tomasz Narkun. Do walki z nim stanie znany polskim kibicom Kameruńczyk Sokodjou. Swego czasu to właśnie walki z kameruńskim fighterem otworzyły wrota do UFC przed Janem Błachowiczem. Czy walka Narkun – Sokodjou na żywo ma szansę na to, aby w jej rezultacie rozwinął się podobny scenariusz?

Lista walk KSW 36:

Michał Materia – Rousimar Palhares (-84kg)

Tomasz narkun – Rameau Sokoudjou (walka o pas -93kg)

Mateusz Gamrot – Renato Pezinho (walka o pas -70kg)

Ariane Lipski – TBA (-57kg)

Michał Włodarek – Michał Kita (-120kg)

Kleber Koike Erbst – Leszek Krakowski (-66kg)

Katarzyna Lubońska – Diana Belbita (-57kg)

Bartłomiej Kurczewski – Grzegorz Szulakowski (-70kg)

Tomasz Matusewicz – Mariusz Mazur (-70kg)

KSW 36: Mateusz Gamrot – Znam już rywala

Tagged With :

Dodaj komentarz