Adamek i Haumono w hicie na PBN 7!

Lokalni fani boksu miesiącami musieli wyczekiwać na siódmą galę z zestawu Polsat Boxing Night, jednakże w końcu się doczekają następnego wieczoru z najwspanialszymi lokalnymi bokserami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN wskazana numerem „7”.

Edycja Polsat Boxing Night przez niemało lat cieszyła się niesamowitym zaciekawieniem, szczególnie ze względu na bójki Tomasza Adamka, który na galach realizowanych poprzez telewizję Polsat rywalizował z Andrzejem Gołotą (była to pierwotna gala PBN), a ponadto z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 roku), Przemysławem Saletą (26. września 2015 roku), a ponadto Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 r).

W bijatyce wieczoru na czerwcowej gali napotkamy po raz kolejny Tomasza Adamka. Konkurentem Naszego rekordzisty będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, który może pochwalić się rekordem 24 wygranych, 2 remisów a także 3 przegranych. Doświadczony „Góral” przedstawia za sobą aż 55 konkurencji na ringach bokserskich zaś aż 50 wygranych starć.

Adamek po znaczącej przegranej z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 wojen. Początkowo przedstawiał wielką sprawność triumfując m.in. z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem a także ze Stevem Cunninghamem. W 2014 roku nadto mocny na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który pokonał poprzez zgodną decyzję sędziów.
Sympatyczny „Góral” powrócił jednakże niesłychanie szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night na żywo, zaś konkurentem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował byłego już mistrza.

Drugim konkurentem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tej konfrontacji zdecydowanym faworytem był „Góral” i nie zawiódł miłośników – wygrał z Saletą po technicznej opinii arbitrów.

W 2016 r na następnej gali Polsat Boxing Night przygotowywanej znowu w Krakowie, Adamek stoczył wojnę z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z Ameryki północnej zaprezentował się wyraźnie lepszy i rozgromił Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem otrzymał wyjątkową okazję walki o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.

Najbliższy oponent Adamka to 41-letni bokser, który w bieżącym czasie wygrywał wiele walk, chociaż w ostatniej spośród nich przegrał przez techniczny nokaut z aktualnym czempionem WBO wagi ciężkiej Josephem Parkerem. Konkurencja ta była natomiast szansą dla Haumono na pozyskanie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono na żywo to z pewnością potężna możliwość na zobaczenie oryginalnej walki dwóch wytrawnych pięściarzy. Czy Polak pokona rywala? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.

Na gali w Gdańsku zaboksują również m.in. Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) oraz Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).

Głowacki to teraz bezdyskusyjnie jedna z najkonkretniejszych gwiazd polskiego boksu. Polak ma za sobą 27 konfrontacji, w których aż w 26 dystansował rywali. Przed rokiem po wielkiej serii 26 zwycięskich wojen, Polak stanął przed możliwością pozyskania mistrzowskiego pasa WBO w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas lepszy wykazał się Oleksandr Usyk, który przewyższył rodzimego mistrza przez jednolitą opinię sędziów. Kontrkandydatem Głowackiego z pewnością będzie jeden z najpopularniejszych bokserów w jego wersji wagowej. Rywalizacja ta ma odnowić Głowackiemu perspektywy na kolejną rywalizację o mistrzowski pas, który cały czas należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to właściwa mistrzyni, która do tej pory zwyciężyła wszystkie stoczone konfrontacje. W najbliższej walce, która dokona się 13. maja w Częstochowie, kontrkandydatką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Kreatorzy Polsat Boxing Night nie wykazali jeszcze jaka zawodniczka będzie przeciwniczką Brodnickiej, jednak i w bieżącym przypadku należy się spodziewać ogromnego nazwiska.

Kolejny Polak który rywalizować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w indywidualnej karierze miał już kilka dużych okazji na zdobycie mistrzowskich pasów w klasie junior ciężkiej/lekkociężkiej, jednakże w poprzedniej spośród nich przegrał z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 r. W ostatnich dwóch walkach Masternak dominował na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem i Alexandrem Kubichem, czym odbudował nadzieje widzów na powrót do środowiska najlepszych pięściarzy. Rywalem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali obejrzymy też jedną konfrontację, jednak pomysłodawcy nie wyjawili nazwiska żadnego spośród nich. Trzeba jednak spodziewać się dwóch reprezentantów, którzy przekażą prawdziwą bitwę pod względem sportowym i będą wyjątkowym wejściem do czterech głównych konfrontacji wieczoru.

Pełna karta walk (stan na 09.05.2017):
Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)
Krzysztof Głowacki – rywal nieznany
Mateusz Masternak – Ismayl Sillah
Ewa Brodnicka – rywal nieznany
Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik
Adam Balski – Vikapita Meroro
Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

Tagged With :

Dodaj komentarz