Oferty legalnych bukmacherów – gdzie warto typować?

Ustawa hazardowa 2017 wywołująca kontrowersje weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w tej ustawie. Określa to, że nowa ustawa jest w stu procentach zgodna z prawem unijnym.

W myśl ustawy, wszystkie firmy oferujące obstawianie zakładów bukmacherskich wzajemnych zmuszony jest do posiadania licencji otrzymywanej od Ministerstwa Finansów. Typowanie u nielegalnych bukmacherów internetowych, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalne podmioty czyli kto?

Na polskim rynku od dużej ilości lat funkcjonuje kilka ważnych sposobów zawierania zakładów. Przeważnie, są nimi bukmacherzy naziemni, którzy wykonują dodatkowo działalność za pośrednictwem Do listy legalnych firm bukmacherskich, zaliczamy: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto, Milenium zakłady bukmacherskie, LVBet, Totalbet i Superbet (licencja zdobyta niedawno).

Duża liczba podmiotów ogłasza swoją chęć do uzyskania licencji na rynek krajowy. Dość często ogłasza się o zainteresowaniu takich podmiotów bukmacherskich jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednak większość negocjacji powiązanych z uznaniem licencji, zostaje szybko zbanowane. Stąd też bardzo trudno ogłosić na jakim etapie znajdują się dążenia oraz jakie szanse na korzystne przeanalizowanie sprawy posiadają te podmioty.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów?

Firmy świadczące typowanie w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To naturalna kolej rzeczy, do jakiej jednak nie stosowały się zagraniczne firmy. Z tego tytułu, czerpały profity (mniejsze ponoszone koszty, większa grupa typerów). Uczciwość rynku bukmacherów naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy podmiot oferujący zakłady bukmacherskie, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszyscy bukmacherzy internetowi są w myśl ustawy równi, dlatego też poprawiają się również szanse zarobku poszczególnych firm bukmacherskich. Wcześniej, bardzo często widziano sytuację, w której zagraniczne podmioty (mające siedzibę na Malcie czy też Gibraltarze), czerpały z przychylnego tam prawa. Z tego tytułu, proponowano także wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co przyciągało skutecznie klientów.

Chociaż najnowsza ustawa nie jest doskonała, można przyznać, że rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna pozostające niejasnymi. W perspektywie projekt ten może zostać nowelizowany, każdy podmiot przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej ustawy hazardowej.

Poznaj co oferuje bukmacher totolotek. Przeczytaj artykuł Totolotek oferta i poznaj jedną z najlepszych firm bukmacherskich w Polsce.

Dodaj komentarz