PBN 7: za miesiąc gala w Gdańsku!

Lokalni fani pięściarstwa miesiącami musieli oczekiwać na następną galę z serii Polsat Boxing Night, jednak w końcu się doczekają kolejnego wieczoru z najulubieńszymi lokalnymi pięściarzami. Już 24. czerwca w Gdańsku odbędzie się gala PBN określona numerem „7”.

Seria Polsat Boxing Night przez kilka lat cieszyła się wyjątkowym zaciekawieniem, głównie ze względu na walki Tomasza Adamka, który na galach przygotowywanych poprzez telewizję Polsat wojował z Andrzejem Gołotą (była to pierwsza gala PBN), a także z Arturem Szpilką (8. sierpnia 2014 r), Przemysławem Saletą (26. września 2015 r), oraz ponadto Erikiem Moliną (2. kwietnia 2016 r).

W konkurencji wieczoru na czerwcowej gali napotkamy po raz kolejny Tomasza Adamka. Rywalem Polskiego czempiona będzie Nowozelandczyk Solomon Haumono, jaki może pochwalić się rekordem 24 wygranych, 2 remisów a także 3 porażek. Doświadczony „Góral” ma za sobą aż 55 rywalizacji na ringach bokserskich oraz aż 50 zwycięskich pojedynków.

Adamek po niezapomnianej porażce z Witalijem Kliczko w 2011 roku, stoczył 9 walk. Początkowo okazywał doskonałą formę wygrywając między innymi z Nagy Aguilerą, Eddie Chambersem, Travusem Walkerem i Stevem Cunninghamem. W 2014 roku zbyt wytrzymały na Polaka okazał się Vyacheslav Glazkov, który triumfował poprzez jednogłośną opinię sędziów.
Popularny „Góral” wrócił jednak wyjątkowo szybko na ring właśnie na gali Polsat Boxing Night live, zaś rywalem był Artur Szpilka. Na gali w Krakowie lepszy okazał się „Szpila” i zdetronizował byłego już guru.

Kolejnym konkurentem Adamka na gali PBN w Łodzi był Przemysław Saleta. W tej konkurencji zdecydowanym faworytem był „Góral” i nie zawiódł entuzjastów – wygrał z Saletą po technicznej opinii arbitrów.

W 2016 r na kolejnej gali Polsat Boxing Night organizowanej znów w Krakowie, Adamek stoczył konkurencję z Erickiem Moliną. Niestety pięściarz z Ameryki północnej okazał się niezwykle intensywniejszy i zmiażdżył Adamka. Molina po zwycięstwie nad Adamkiem osiągnął olbrzymią możliwość rywalizacji o mistrzowski pas kategorii ciężkiej IBF.

Najbliższy rywal Adamka to 41-letni pięściarz, jaki w bieżącym momencie wygrywał sporo konfrontacji, jednakże w ostatniej z nich przegrał poprzez techniczny nokaut z aktualnym mistrzem WBO kategorii ciężkiej Josephem Parkerem. Bitwa ta była jednak szansą dla Haumono na nabycie mistrzowskiego pasa WBO Oriental. Tomasz Adamek – Solomon Haumono live to z pewnością niesamowita okazja na obejrzenie zadziwiającej bójki dwóch wytrawnych bokserów. Czy Polak znokautuje? Przekonamy się już pod koniec czerwca na gali w Gdańsku.

Na gali w Gdańsku zaboksują dodatkowo m.in. Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO), Ewa Brodnicka (12-0, 2 KO) i Mateusz Masternak (38-4, 26 KO).

Głowacki to obecnie bezsprzecznie jedna spośród największych gwiazd krajowego boksu. Polak ma za sobą 27 konfrontacji, w których aż w 26 dystansował rywali. Przed rokiem po słynnej serii 26 zwycięskich konfrontacji, Polak stanął przed szansą zwyciężenia mistrzowskiego pasa WBO w kategorii junior ciężkiej/lekkociężkiej. Wówczas solidniejszy okazał się Oleksandr Usyk, który pokonał rodzimego mistrza przez jednolitą decyzję sędziów. Kontrkandydatem Głowackiego z pewnością będzie jeden z największych bokserów w jego kategorii wagowej. Bitwa ta ma odnowić Głowackiemu nadzieje na kolejną walkę o mistrzowski pas, który cały czas należy do Usyka.

Ewa Brodnicka to wielka mistrzyni, która do tej pory wygrała wszelkie stoczone bitwy. W najbliższej bitwie, która odbędzie się 13. maja w Częstochowie, przeciwniczką Polki będzie Irma Balijagic Adler. Realizatorzy Polsat Boxing Night nie okazali jeszcze jaka zawodniczka będzie konkurentką Brodnickiej, jednak również w tym przypadku należy się spodziewać popularnego nazwiska.

Kolejny Polak który konkurować będzie w Gdańsku to Mateusz Masternak, który w osobistej karierze posiadał już niemało niezwykłych okazji na uzyskanie mistrzowskich pasów w wadze junior ciężkiej/lekkociężkiej, jednakowoż w ostatniej z nich skapitulował z Tonym Bellew’em na gali w Londynie w 2015 roku. W minionych dwóch konkurencjach Masternak wygrywał na galach w Polsce z Erikiem Fieldsem i Alexandrem Kubichem, czym odbudował nadzieje entuzjastów na powrót do środowiska najwyśmienitszych pięściarzy. Konkurentem Masternaka będzie 32-letni Ismayl Sillah.

Na gali obejrzymy też jedną rozgrywkę, jednakże realizatorzy nie ujawnili nazwiska żadnego z nich. Trzeba jednakowoż spodziewać się dwóch reprezentantów, jacy dadzą niesamowitą konfrontację pod względem sportowym oraz będą właściwym wprowadzeniem do czterech kluczowych wojen wieczoru.

   

Pełna karta walk (stan na 15.05.2017):

Tomasz Adamek – Solomon Haumono (walka wieczoru)

Krzysztof Głowacki – rywal nieznany

Mateusz Masternak – Ismayl Sillah

Ewa Brodnicka – rywal nieznany

Łukasz Wierzbicki – Robert Tlatlik

Adam Balski – Vikapita Meroro

Norbert Dąbrowski – Roberte Talarek

 

 

Tagged With :

Dodaj komentarz