Rodzaje zakładów bukmacherskich

Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością szukasz informacji które są najmodniejsze gatunki zakładów na spotkania a także jakie są oferty zawierania zakładów. Ten materiał umożliwi ci spostrzec na czym polegają a także jakie istnieją modele zakładów.

1X2
Jest to obecnie najczęstsza forma zakładów udzielana przez bookmakerów. Typer obstawia na wygranie którejś z ekip lub remis. Poniektóre dziedziny sportowe cechują się jednak tym, że pojedynek nie może skończyć się remisem np. tenis. Następnie rodzaj zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema alternatywami (1 albo 2) i możliwe są natenczas dwa efekty – zwycięstwo jednego lub drugiego zawodnika lub drużyny. Należałoby także przy okazji powiedzieć o tym, że bardzo dużo bookmakerów oferuje początkowy gratisowy kupon jeżeli użytkownik gra na zdarzenie z trzema możliwymi skutkami. Wówczas typer może umieścić zakład a jeśli okaże się on przegrany, bookmaker zwróci pełną kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under
Po polsku zakład tenże definiowany jest jako powyżej/poniżej a określa on zakład typera który wybiera czy w określonym spotkaniu, lub w wybranej jego części padnie powyżej czy mniej od pewnej ilości goli. Proponując więc wydarzenie sportowe otrzymuje się od bukmachera możliwość doboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Gracz typując mecz wybiera jedyną spośród proponowanych możliwości – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) konkretnej wielkości bramek. Tak jak już nadmieniliśmy, zakład ów może dotyczyć całego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony okres gry) ale także na 1. połowę lub drugą część. W siatkówce praktyczne jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) określonej ilości setów oraz dodatkowo punktów w całym meczu lub jednym secie. Prócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów powszechnie wyszukać można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wtenczas stawiając np. powyżej 3 trafień – jeżeli będą 4 gole klient zwycięża, jeżeli będą 3 gole, suma zakładu zostaje przekazana dla użytkownika Jeżeli nie chcesz ryzykować własnych pieniędzy już na początku gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów która pokazuje wszystkie bonusy bukmacherskie na stronie https://www.mecze24.pl/bonusy-bukmacherzy, dzięki jakim będziesz mógł postawić bez ryzyka porażki, otrzymać bezpłatne pieniądze na indywidualny początkowy typ lub podwojenie pierwszego wkładu.

Handicap
Jest to również niesłychanie znany typ zakładu, w którym bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed startem spotkania którejś z ekip dokładną wielkość goli. Gole te na zamknięcie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywane jest spotkanie Real Madryt – Betis Sewilla. Klient stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest wygrany, ponieważ zespół z Madrytu zwyciężyła z konkurentami, różnicą bramek większą niż 3.5.

Tagged With :

Dodaj komentarz