Co pokaże „Góral” na gali PBN?

Polsat Boxing Night

Po przegranej walce z Arturem Szpilką Tomasz Adamek zapowiedział zakończenie kariery. Pojedynek z Przemysławem Saletą miał być dla „Górala” szansą na pożegnanie się z kibicami zwycięstwem, jednak bokser z Gilowic zdecydował się kontynuować karierę. I w kwietniu w głównej walce wieczoru na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Amerykaninem Ericiem Moliną. Jeśli zwycięży – może ponownie stanąć do walki o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej co jeszcze niedawno wydawało się kompletnie nierealne.

Czy Adamek jest faworytem? Wydaje się, że mimo wszystko tak. W walce z Saletą pokazał całkiem przyzwoitą szybkość jak na 39-letniego pięściarza.Należy jednak pamiętać, że „starego psa nie nauczy się nowych sztuczek” i niektórych mankamentów z boksu Polaka już się nie uda wyeliminować – chodzi tu między innymi o dziurawą defensywę i skłonność do wdawania się w mordercze wymiany, choć ta ostatnia może sprawić, że oglądanie walki Adamek – Molina online będzie niesamowitym przeżyciem, bo Molina dysponuje mocnym ciosem. Jeśli trafi „Górala – może być bardzo ciekawie.

Oczywiście Amerykanin nie jest bokserem wybitnym, dlatego zresztą przegrał walkę o mistrzostwo świata z Deontayem Wilderem. Zdołał jednak sprawić rodakowi problemy, przez moment wydawało się nawet, że może wygrać przez nokaut. Wydaje się jednak, że jeśli Adamek nie popełni jakiegoś rażącego błędu poradzi sobie z wolniejszym i gorszym technicznie rywalem.

To będzie bardzo emocjonujący pojedynek, który powinien usatysfakcjonować fanów. Bez wątpienia warto będzie obejrzeć galę Polsat Boxing Night online, zwłaszcza ze względu na walkę wieczoru, bo będziemy świadkami starcia siły z techniką, z której, miejmy nadzieję, ta druga wyjdzie zwycięsko. I Tomasz Adamek będzie kontynuował swoją już bogatą karierę.

Adamek o walce z Saletą: Roger zapytał mnie „Are you sure?”

Tagged With :

Dodaj komentarz