KSW 33 bez Tomasza Drwala

dwłol

Za nieco ponad tydzień wystartuje kolejna Konfrontacja Sztuk Walki. W rozpisce pojedynków doszło już niedawno do jednej zmiany, a właśnie okazało się, że zastępstwa potrzebuje też Tomasz Drwal. Polak doznał kontuzji i w jego miejsce wejdzie inny zawodnik federacji.

Gala KSW 33 online to przede wszystkim pojedynek Michała Meterli z Mamedem Khalidovem, jednak większe zamieszanie w tej chwili panuje wokół innych pojedynków. Niedawno okazało się, że zamiast kontuzjowanej Kamili Porczyk, w starciu z Katarzyną Lubońską wyjdzie Ariane Lipski.

Teraz dochodzą do nas wieści, że urazu doznał też Tomasz Drwal i nie będzie mógł on odbyć walki z efektownie walczącym Azizem Karaoglu.

Powodem jest kontuzja kolana, której wojownik nabawił się na treningu. Wiadomo już nawet dokładnie, jak poważna jest to sprawa. Po badaniach okazało się bowiem, że Drwal uszkodził łękotkę i, co najgorsze, całkowicie zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie.

Zerwanie więzadła krzyżowego to bardzo poważna kontuzja i niestety dosyć popularna w profesjonalnym sporcie. Nie da się jej wyleczyć bezoperacyjnie i nie da się też trenować z nią, biorąc doraźne lekarstwa lub stosując specjalne usztywnienia. Tomasza Drwala czeka więc operacja i minimum pół roku rehabilitacji.

„Mam nadzieję, że jak najszybsza operacja i rehabilitacja pozwolą mi wrócić do klatki KSW jak najszybciej. Wierzę, że po powrocie będę w jeszcze lepszej dyspozycji.” – komentował swoją sytuację, Tomasz Drwal.

KSW uzgodniła już sprawę zastępstwa Drwala w walce. Przeciwko Azizowi Karaoglu wystąpi Maiquel Falcao. Pierwszy z zawodników notuje bilans 8 zwycięstw i 7 przegranych. Z kolei Falcao jest dużo bardziej doświadczonym wojownikiem i legitymuje się wynikiem 35 zwycięstw i 7 porażek

Przypomnijmy, w walce wieczoru zmierzy się Materla – Khalidov online, a gala odbędzie się 28. listopada w Tauron Arenie w Krakowie. Relację tekstową z imprezy będzie można śledzić na stronie mecze24.pl

Wszystkie walki KSW 33:

  1. Piotr Wawrzyniak – Łukasz Bieńkowski (-84kg)
  2. Anzor Azhiev – Vaso Bakocevic (-66kg)
  3. Kamil Szymuszowski – Dawid Zawada (-77kg)
  4. Łukasz Chlewicki – Bartłomiej Kurczewski (-70kg)
  5. Ariane Lipski – Katarzyna Lubońska (-57kg)
  6. Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas KSW)
  7. Aziz Karaoglu – Maiquel Falcao (-84kg)
  8. Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg, walka o pas KSW)
  9. Michał Materla – Mamed Khalidov (-84kg, walka o pas KSW)

Tagged With :

Dodaj komentarz