KSW 33, czyli powrót do Polski!

vbPo spektakularnym sukcesie Konfrontacji Sztuk Walki w Londynie, gdzie walki wojowników MMA oglądały tysiące fanów, zawody wracają do Polski. Tym razem miejscem zmagań będzie Kraków Arena. Najważniejszą walką 28. listopada, będzie starcie Mameda Khalidova z Michałem Materlą.

Materla – Khalidov na żywo, to nie będzie zwykła walka dwóch gwiazd mieszanych sztuk walki. To nie będzie pojedynek młodego talentu ze znanym nazwiskiem byłej gwiazdy zza oceanu. To prawdziwy hit wśród ostatnich pojedynków KSW. W walce o pas staną naprzeciw siebie najlepsi wojownicy wagi średniej.

Na tę walkę czekały rzesze kibiców – Materla z bilansem 22 wygrane, 4 porażki, zmierzy się z Mamedem Khalidovem – 30 zwycięstw, 4 porażki i 2 remisy. 35-letni Khalidov i 31-letni Materla znają się doskonale, przez co pojedynek może być jeszcze bardziej emocjonujący.

Zawodnicy mówią otwarcie, że są przyjaciółmi i gdyby nie fakt pracy w tej samej kategorii wagowej oraz walki o pas KSW, nigdy nie zdecydowaliby walczyć między sobą. 28. listopada stosunki przyjacielskie odejdą jednak na chwilę na bok, a kibice będą delektować się ucztą MMA w najlepszym wydaniu.

KSW 33 na żywo będzie można śledzić na stronie mecze24.pl. Tam odbywać się będzie relacja tekstowa z całej gali i walki Khalidova z Materlą.

Mamed Khalidov jest w ostatnich latach w doskonałej formie. Jako argument wystarczy statystyka, która podpowiada, że ten wojownik nie przegrał żadnej ze swoich ostatnich dziesięciu walk. Co jeszcze ciekawsze, tylko dwie z nich trwały dłużej, niż jedną rundę.

Materla w ostatnich  dziesięciu starciach, przegrał tylko raz – z Jayem Silvą. Kilka miesięcy później stawił się jednak na walkę rewanżową i wygrał ją z Silvą przez nokaut techniczny (walkę przerwał sędzia Tomasz Bronder).

Poza tym pojedynkiem, odbędzie się jeszcze osiem innych walk, w tym jedna w wykonaniu kobiet. Rękawice skrzyżują wtedy Katarzyna Lubońska i Ariane Lipski.

Wszystkie walki KSW 33:

Piotr Wawrzyniak – Łukasz Bieńkowski (-84kg)

Anzor Azhiev – Vaso Bakocevic (-66kg)

Kamil Szymuszowski – Dawid Zawada (-77kg)

Łukasz Chlewicki – Bartłomiej Kurczewski (-70kg)

Ariane Lipski – Katarzyna Lubońska (-57kg)

Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas KSW)

Tomasz Drwal – Aziz Karaoglu (-84kg)

Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg, walka o pas KSW)

Michał Materla – Mamed Khalidov (-84kg, walka o pas KSW)

Tagged With :

Dodaj komentarz