KSW 37 – Pudzian czy Popek?

ksw-36Przed nami kolejna odsłona Konfrontacji Sztuk Walki. Podczas najbliższej gali KSW, która odbędzie się już na początku grudnia, będzie można zobaczyć kilka pojedynków, które już teraz elektryzują wszystkich kibiców polskich mieszanych sztuk walki. Naturalnie, główną atrakcją medialną będzie pojedynek Mariusza Pudzianowskigo z raperem oraz byłym zawodnikiem MMA(4 profesjonalne walki, w tym trzy zwycięstwa), Popkiem. Jednak podczas KSW 37 będziemy mogli zobaczyć jeszcze kilka innych niezwykle interesujących a także ważnych dla polskiego MMA pojedynków.

Wydaje się, że z czysto sportowego punktu widzenia najważniejszą walką, jaka będzie miała miejsce podczas KSW 37 online, będzie pojedynek, jaki stoczą pomiędzy sobą Borys Mańkowski oraz John Maguire. Mańkowski to najmłodszy spośród mistrzów federacji KSW. Jego dominacja w kategorii półśredniej wydaje się niepodważalna i już od dłuższego czasu wiele mówi się o tym, że zakontraktowaniem polskiego zawodnika jest zainteresowana elitarna organizacja UFC. Niewykluczone, że to właśnie najbliższy pojedynek może być ostatnim krokiem na drodze Borysa Mańkowskiego do wielkiego MMA.

Jednak zadanie, jakie czeka zawodnika poznańskiego Ankosu z całą pewnością nie należy do łatwych. Jego rywal, John Maguire, to niezwykle doświadczony zawodnik(walczył między innymi dla UFC). Charakteryzują go dobra stójka oraz znakomite zapasy. Wielu komentatorów uważa, że jest zawodnik typowy dla amerykańskiego MMA, które, jak wiadomo, w dużej mierze bazuje właśnie na zapasach. W tym kontekście widać, jak interesujący będzie to pojedynek. Czy znany ze świetnych umiejętności zapaśniczych Mańkowski będzie w stanie zdominować rywala, dla którego zapasy to chleb powszedni?

Oczywiście, trzeba jednak pamiętać, że, cokolwiek by nie mówić, głównym wydarzeniem KSW 37 będzie walka Pudzian -Popek online. Faworytem jest Mariusz Pudzianowski, ale wiadomo, że ostatnia rzecz, jaką można powiedzieć na temat jego rywala, to to, że jest przewidywalny. Możemy więc być świadkami naprawdę emocjonującej walki.

Karta walk KSW 37:
Karol Bedorf vs Fernando Rodrigues Jr. (walka o pas, -120 kg)
Mariusz Pudzianowski vs Popek Monster (-120 kg)
Borys Mańkowski vs John Maguire (walka o pas, -77kg)
Artur Sowiński vs Marcin Wrzosek (walka o pas, -66kg)
Maciej Jewtuszko vs Yasubey Enomoto (-77kg)
Łukasz Chlewicki vs Mansour Barnaoui (-70 kg)
Marcin Wójcik vs Atanas Djambazov (-93kg)
Filip Wolański vs TBA (-66kg)
TBA vs TBA

Pudzian i Popek na konferencji prasowej KSW 37

Tagged With :

Dodaj komentarz