KSW 39: Bedorf kontuzjowany, nowy rywal dla Kity!

Przed nami najpotężniejsza gala MMA w Europie! Już 27. maja 2017 roku na Stadionie Narodowym w Stolicy odbędzie się gala KSW 39 Colosseum, na której obejrzymy najogromniejsze sławy narodowego i kontynentalnego MMA. Będzie to historyczny wieczór – jak już potwierdzili założyciele padnie rekord sympatyków zgromadzonych na trybunach – KSW 39 na żywo zobaczy blisko 50 tysięcy wielbicieli KSW.

Nie tylko pod względem ilości kibiców będzie to doskonała gala, lecz także pod względem sportowym – aż w pięciu z jedenastu ułożonych walk stawką będzie mistrzowski pas organizacji KSW. Widzowie zebrani na stadionie jak również przed telewizorami już od wstępu gali powinni spodziewać się niezwykłych emocji – w pierwszej bitwie zawodniczki Ariana Lipski i Diana Belbita walczyć będą o pas w randze do 67 kilogramów. Będzie to jedyna walka zawodniczek na gali, w następnych 10 bitwach wojować będą mężczyźni.

Gala KONFRONTACJI SZTUK WALKI 39 będzie decydująca również pod innym względem – w głównej walce eventu rękawice skrzyżują dwaj zwycięzcy Konfrontacji Sztuk Walki: Mamed Khalidov – Boryś Mańkowski na żywo stoczą bój, który da odpowiedź na zapytanie – który z tych dwóch silnych wojowników jest najmocniejszy!

Jak zawsze sympatycy MMA wyczekiwać będą jeszcze na pojedynek z udziałem Mariusza Pudzianowskiego. Tym razem przeciwnikiem dawnego strongmana będzie przeciwnik sprzed lat, właśnie w zawodach strongmanów – Tyberiusz Kowalczyk. Uznany „Tyberian” jak dotychczas w formule MMA stoczył trzy wojny – wszystkie kończyły się sukcesem Kowalczyka już w pierwszych rundach. Walka Mariusz Pudzianowski – Tyberiusz Kowalczyk na żywo z pewnością będzie dla sympatyków będących na obiekcie czymś niepowtarzalnym i można liczyć na superciężkie starcie dwóch mocarzy.

Dużym zaciekawieniem cieszyć się będzie również bitwa Fernando Rodrigues Jr. – Marcin Różalski to będzie niezwykle interesujące starcie, w jakim faworytem z pewnością będzie brazylijczyk. Rodrigues w znakomitym stylu przezwyciężył na gali KSW 37 uprzedniego mistrza wagi ciężkiej Karola Bedorfa. Różal w owej konfrontacji nie będzie miał nic do stracenia zaś hipotetyczna zwycięska walka wyniesie go na czubek wagi ciężkiej.

Kolejna walka do jakiej zajdzie w Warszawie to walka z kręgu „freak fight’u”: Popek Monster – Robert Burneika z oczywistością będzie wyjątkowym zdarzeniem. Bitwa prawdopodobnie nie będzie stać na wysokim poziomie sportowym, lecz z pewnością będzie to wydarzenie którego oczekują widzowie pod względem wspaniałego komercyjnego widowiska. Popek Monester Król Albanii – Hardkorowy Koksu? Tylko na gali KONFRONTACJA SZTUK WALKI Narodowy!

Prócz wymienionych pojedynków zobaczymy pięć kolejnych, w jakich aż w trzech stawką będą mistrzowskie pasy. O pas wagi półciężkiej zabiegać będzie Tomasz Narkun z Marcinem Wójcikiem, Mateusz Gamrot po raz kolejny stanie w obronie mistrzowskiego pasa do 70 kilogramów, zaś Marcin Wrzosek po raz pierwszy w karierze spróbuje zachować pas rekordzisty wagi piórkowej.

Natomiast to nie wszystko! Na ten powrót wypatrywali wszyscy zapaleńcy MMA w Polsce – do klatki powraca Łukasz Jurkowski. Rywalem krajowego reprezentanta (ostatnio komentatora gal KSW) będzie Rameau Sokoudjou, który dosyć niedawno wojował o mistrzowski pas z Tomaszem Narkunem. Powracający po 6 latach przerwy „Juras” doświadcza więc ciężkiego konkurenta a świadkowie mogą spodziewać się rewelacyjnie niezwykłej bójki. Co więcej, na Stadionie Narodowym własny debiut w MMA zaliczy Damian Janikowski – krajowy zapaśnik, który w stylu klasycznym osiągnął brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie, a również srebrne medale mistrzostw globu i mistrzostw Europy.

Pełna karta walk KSW 39: (stan na 15.05.2017)

Mamed Khalidov – Borys Mańkowski (catch weight)

Mariusz Pudzianowski – Tyberiusz Kowalczyk (-120kg)

Fernando ROdrigues Jr. vs Marcin Różalski (-120kg, walka o pas)

Popek Monster – Robert Burneika

Tomasz Narkun vs Marcin Wójcik (-93kg, walka o pas)

Michał Kita – Michał Andryszak (-120kg)

Mateusz Gamrot vs Norman Parke (-70kg, walka o pas)

Łukasz Jurkowski vs Rameau Sokoudjou (-93kg)

Marcin Wrzosek vs Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas)

Damian Janikowski vs Julio Gallegos (-84kg)

Ariane Lipski vs Diana Belbita (-57kg, walka o pas)

 

Oficjalny trailer KSW 39: Colosseum

 

Tagged With :

Dodaj komentarz