Materla – Khalidov: walka na którą czekają wszyscy!

28. listopada na gali KSW 33 w Krakowie dojdzie do największej walki w historii polskiego MMA. Aktualny mistrz federacji w wadze średniej Michał Materla, stoczy walkę z niekwestionowanym królem polskiego MMA – Mamedem Khalidovem. Na tą walkę czeka cała Polska i w końcu hit ten stanie się faktem. Galę KSW 33 na żywo będzie można śledzić w internecie.

Mamed Khalidov pierwszą oficjalną walkę MMA stoczył 18. maja 2004 roku. Przegrał wówczas z Nerijusem Valiukeviciusem. Druga walka również nie była udana. Za mocny okazał się Grazhuydas Smailis. Po tak słabym początku, Khalidov rozpoczął marsz od zwycięstwa do zwycięstwa. W kolejnych 34 walkach, wygrał aż 30 razy!

Khalidov na galach KSW jeszcze nigdy nie przegrał. Ostatnie dziewięć walk kończyło się najczęściej efektownym zwycięstwem zawodnika Olsztyńskiego Arrachionu a w siedmiu z tych walk Mamed wygrywał już w 1. rundzie.

Michał Materla swoją przygodę z MMA rozpoczął w 2003 roku od walki z Tomaszem Janiszewskim, którą wygrał na 40 sekund przed końcem drugiej rundy. Popularny „Magic” w swojej karierze MMA wygrał 22 razy a czterokrotnie przegrywał. Na galach KSW wygrał 13 razy a dwa razy przegrał – w 2007 roku z Antonio Mendesem a w 2013 roku w walce o pas lepszy okazał się Jay Silva. W kolejnej walce Materla jednak zrewanżował się Amerykaninowi i wygrał.

Relacja tekstowa z walki Materla – Khalidov online dostępna będzie w serwisie meczenazywo.pl. Z pewnością będzie to największe wydarzenie polskiego MMA w historii. Już 28. listopada przekonamy się kto jest prawdziwym mistrzem wagi średniej federacji KSW!

Pełna lista walk:
Piotr Wawrzyniak – Łukasz Bieńkowski (-84kg)
Anzor Azhiev – Vaso Bakocevic (-66kg)
Kamil Szymuszowski – Dawid Zawada (-77kg)
Łukasz Chlewicki – Bartłomiej Kurczewski (-70kg)
Ariane Lipski – Katarzyna Lubońska (-57kg)
Artur Sowiński – Kleber Koike Erbst (-66kg, walka o pas KSW)
Aziz Karaoglu – Maiquel Falcao (-84kg)
Karol Bedorf – Michał Kita (-120kg, walka o pas KSW)
Michał Materla – Mamed Khalidov (-84kg, walka o pas KSW)

Mamed Khalidov przed walką na KSW 33 o mistrzostwo z Michałem Materlą

 

Michał Materla przed KSW 33 i walką z Mamedem Khalidovem

Tagged With :

Dodaj komentarz