Na czym polega doświadczenie w kwestii zakładów sportowych?

Jeśli zdarzyło Ci się nie tylko obstawiać wyniki wydarzeń sportowych, ale także próbować poszerzać swoją wiedzę na temat tajników tej odmiany hazardu, to z pewnością wiele razy obiło Ci się o uszy stwierdzenie typu „doświadczony gracz to, albo doświadczony gracz tamto”.

Cechy charakterystyczne dla niedoświadczonych graczy

Gracze, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych, zazwyczaj popełniają typowe gafy (niekoniecznie muszą to być od razu poważne błędy) zdradzające od razu ich brak doświadczenia. Należą do nich na przykład:

• Obstawianie przede wszystkim najpopularniejszych spotkań, najmocniejszych drużyn i kuponów po niskich kursach na zwycięstwo faworytów. Oczywiście jest to praktyka, która z reguły przynosi im pożądane rezultaty (choć nie zawsze, o czym niżej), ale jeśli nawet wygrają taki zakład, to zazwyczaj kurs jest na tyle niski, że wygrana kwota zupełnie nie stanowi powodu do satysfakcji. A główny problem z zakładami na stuprocentowych faworytów polega na tym, że w przypadku spotkań o niezbyt istotnym znaczeniu (choćby spotkań ligowych w okresie zimowym), często może zdarzyć się, że mocna drużyna po prostu nie podejdzie do meczu w 100% skoncentrowana i zamiast zgarnąć łatwe zwycięstwo, zadowoli się remisem lub wręcz poniesie porażkę.

• Drugim typowym posunięciem niedoświadczonego gracza jest „łapanie się” na promocję w postaci podwyższonych kursów na dane spotkanie, czy rozgrywki. O ile w wielu przypadkach bukmacher wykorzystuje tego typu akcję, aby przyciągnąć nowych graczy, korzystając z nadarzającej się okazji typu popularne w Europie lub na całym świecie rozgrywki (na przykład mistrzostwa świata lub Europy w piłce nożnej, albo faza pucharowa piłkarskiej Ligi Mistrzów), o tyle wyższy niż zazwyczaj kurs na z pozoru zwykły mecz ligowy często kryje w sobie jakieś niedomówienie – na przykład konieczność połączenia takiego zakładu z mało atrakcyjnym spotkaniem o wysokim stopniu ryzyka, albo świadomość bukmachera na temat na przykład kontuzji kluczowego gracza lub trudnych warunków atmosferycznych. A są to wydarzenia rzecz jasna mające istotny wpływ na końcowy wynik.

Sprawdź: KOD BONUSOWY do Fortuna – Zakłady Bukmacherskie

Jak najczęściej obstawiają doświadczeni hazardziści?

Przede wszystkim unikają tak zwanych „fuksów”, czyli zakładów o kursach zbyt atrakcyjnych, aby były realne. Chodzi tutaj konkretnie o to, że doświadczony gracz ma pełną świadomość tego, że analitycy zatrudnieni przez bukmacherów do opracowywania kursów mają o wiele szerszą wiedzę na temat dyscypliny, jaką się zajmują i nie popełniają praktycznie nigdy błędów. A więc jeśli dany kurs wydaje się być naprawdę atrakcyjny, to zazwyczaj coś się za tym kryje.

Po drugie, gracze o pewnym już doświadczeniu nie obstawiają losowo różnych dyscyplin, skupiają się przede wszystkim na tej, którą znają najlepiej. Spora część z nich nawet koncentruje się wyłącznie na swoim ulubionym klubie – mają wtedy najpełniejszą wiedzę na temat formy poszczególnych graczy, atmosfery panującej w zespole, czy też potencjalnych kontuzji i nieobecności.

Po trzecie, w trakcie obstawiania i zakładów na żywo, koncentrują się wyłącznie na danym wydarzeniu i swoim zakładzie. Nie rozpraszają się, na przykład grając jednocześnie w gry na telefonie, czy też oglądając jednym okiem film w telewizji.

Oczywiście nie chcemy tutaj powiedzieć, że musisz koniecznie postępować w ten sam sposób, bo wszystko sprowadza się przecież do Twoich własnych upodobań. Mamy jednak nadzieję, że po prostu nie dasz się złapać na typowe triki bukmacherskie, a zamiast tego będziesz grać z rozsądkiem i tak, aby odnosić kolejne wygrane!

Tagged With :

Dodaj komentarz