Niecały miesiąc do gali KSW 36!

ksw-36Najbliższa gala KSW odbędzie już 1 października w Zielonej Górze. Tym razem można powiedzieć, że federacja kierowana przez duet Kawulski i Lewandowski naprawdę stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o dobór rywali dla polskich zawodników.

W przeszłości często narzekano, że podczas gal KSW na żywo polscy fighterzy bardzo często toczą walki z światowym trzecim lub nawet czwartym sortem. Krótko mówiąc, KSW zarzucano, że zatrudnia do walk zagranicznych „ogórków“, którzy nic nie znaczą w światowym MMA. Wydaje się jednak, że tym razem tego rodzaju zarzuty po prostu nie mają racji bytu. Podczas KSW 36 zobaczymy bowiem kilku zawodników, których nazwiska zna doskonale każdy szanujący się fan MMA na świecie.

Oczywiście, „najgorętszym“ nazwiskiem podczas KSW 36 będzie rywal Michała Materli, Brazylijczyk Rousimar Palhares. Sam fakt, że KSW udało się zakontraktować zawodnika tego formatu, co Palhares, może świadczyć o tym, że ambicje tej federacji wykraczają daleko poza dominację na polskim rynku. Wystarczy powiedzieć, że Falhares do tej pory walczył dla elitarnej UFC, z której wyleciał ze względów dyscyplinarnych (notoryczne przeciąganie dźwigni). Pod względem poziomu sportowego jest to z całą pewnością ścisła światowa czołówka. Pod względem umiejętności parterowych, Palhares zdaniem wielu ekspertów jest najlepszym zawodnikiem w skali światowego MMA(nigdy nie przegrał przez poddanie, większość jego zwycięstw miała miejsce dzięki brutalnym i efektownym dźwigniom na nogi).

Oczywiście, najciekawszym starciem wieczoru będzie walka Materla versus Palhares, nie można jednak zapominać także o innych pojedynkach. Jedną z ciekawszych walk, które mogą mieć duże znaczenie dla przyszłości polskiego MMA, będzie walka Włodarek – Kita na żywo. Z dużą dozą pewności można prognozować, że to właśnie ten pojedynek wyłoni następnego rywala dla aktualnego mistrza wagi ciężkiej KSW, Karola Bedorfa.

Pełna karta walk na KSW 36:

Michał Materia – Rousimar Palhares (-84kg)
Tomasz narkun – Rameau Sokoudjou (walka o pas -93kg)
Mateusz Gamrot – Renato Pezinho (walka o pas -70kg)
Ariane Lipski – Sheila Gaff (-57kg)
Michał Włodarek – Michał Kita (-120kg)
Kleber Koike Erbst – Leszek Krakowski (-66kg)
Katarzyna Lubońska – Diana Belbita (-57kg)
Bartłomiej Kurczewski – Grzegorz Szulakowski (-70kg)
Tomasz Matusewicz – Mariusz Mazur (-70kg)

Tagged With :

Dodaj komentarz